Blockchain Tabanlı USDT Piyasaya Çıkıyor

Tron’un CEO’su Justin Sun, her yaptığı ile gündemde kalmayı başarıyor. Özellikle rakip kripto para yöneticilerine Twitter üzerinden attığı taşlar ve onlarla yaşadığı tartışmalar yüzünden pek çok kişi tarafından da çocukça davranmakla itham ediliyor. İşte aynı Justin Sun bugün blockchain tabanlı USDT’nin çok kısa bir süre içinde piyasaya çıkacağını açıkladı.

Şu anda dünyanın en büyük 11. kripto parası olan Tron yakın zamanda dolar endeksli kripto para birimi olan Tether (USDT) ile bir ortaklığa imza atmıştı. Bu anlaşma ile beraber Tron’un blockchain tabanlı USDT tokenlerini kullanıma açılacaktı. Bu kullanıma açma sürecinin ise 2019 yılının ortalarına kadar olan süreçte gerçekleştirileceği belirtilmişti.

Justin Sun bugün kendi Twitter hesabından paylaştığı bir haber ile USDT-Tron ortaklığının Tron ağna gelmesine çok az kaldığını duyurdu. Bununla birlikte Sun bu ortaklık sonucunda istenildiğinde anlık ve tamamen ücretsiz olarak gönderim yapılabileceğinden bahsetti.

İLGİLİ HABER:  Balinalar BitMEX Üzerinde Dump Yaparak Fiyatı Dibe Gönderdi

2018 Tether İçin İyi Geçmedi

Geçtiğimiz yıl çok fazla iniş be çıkışlar yaşayan Tether yılın büyük bir çoğunluğunu sorunlarla uğraşarak geçirdi. Bitfinex kripto para borsası ile aynı yönetim kuruluna sahipti. Bundan dolayı da pek çok yatırımcı ve uzman tarafından oldukça acımasız bir şekilde eleştirilmişlerdi. Bununla birlikte sahip olduklarını açıkladıkları dolar rezervleri ise yine pek çok kişi tarafından gerçekçi görülmemiş ve bu yüzden biraz itibar kaybetmelerine de neden olmuştu. USDT’nin geçirdiği zor dönemi fırsata çevirmek isteyen bazı finansa kurumlar ise Paxos Standard ve USD Coin gibi pek çok stabil kripto para birimini piyasaya sürmüşlerdi. Buradaki amaç ise rekabetin o dönem için iyiden iyiye kızışmasını sağlamaktı. Ancak bütün bunlara rağmen USDT şu anda bile hala toplam piyasa hacmi değerlendirildiğinde lider stabil kripto para durumunda.

Altcoinlerde son durumu anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın