Blockchain Kelimesi Satışları Arttırtı

Şirketler, “Blockchain” kelimesini içerecek şekilde isimlerini değiştirmeye başladıkça hisse fiyatlarının yükseldiğini farkettiler. Long Island Iced Tea ismindeki, adından da anlaşılacağı üzere, buzlu çay üreten firma Bitcoin fiyatlarının roket hızında artmasından esinlenip adını “Long Blockchain” olarak değiştirerek kripto para işiyle ilgilenen firmalara yatırım yapmak istediğini açıkladı.

Long Island Iced Tea hisseleri, isim değişikliğinden sonra 2.44 dolardan 9.49 dolara fırlayarak neredeyse 4 kat değer kazandı. Nasdaq kapanışında hisseler yüzde 183 değer kazanarak 6.91 dolardan işlem gördü.

Aynı şekilde, Kaliforniya merkezli Vapetek şirketi, Blockchain’i kapsayan gelecekteki planları hakkında sadece belirsiz vaatler sunarken, Nodechain olarak değiştirdi.

Hong Kong çay üreticisi Ping Shan Çay Grubu diğer şirketlere ayak uydurarak Blockchain Group Co. haline geliyor ve bu trend Asya’da büyüyor.

Kaynak: Coindesk

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Bitcoin'e Soğuk Bakıyor başlıklı makalemizde altcoin haber, ARZ VE TALEP ve bitcoin analiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply

Kariyer