BitTorrent, Tron Ağında Kendi Kripto Para Birimini Üretecek |

BitTorrent, Tron Ağında Kendi Kripto Para Birimini Üretecek

İnternette dosya paylaşımı için eşler arası teknolojiye öncülük eden BitTorrent, kendi şifreleme para birimini yaratıyor.

Singapur merkezli BitTorrent Vakfı tarafından verilen yeni BitTorrent Token (BTT)  , geçtiğimiz yılın Haziran ayında BitTorrent’i satın alan Tron tarafından geliştirilen tron ​​protokolünü kullanacak . Dosya paylaşım yazılımı şirketi 100 milyon kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor.

Tron’un kurucusu ve BitTorrent’in CEO’su Justin Sun bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“Dev bir adımda, dünyadaki yüz milyonlarca kullanıcıya blok zinciri tanıtabilir ve içeriklerini doğrudan web’de başkalarına dağıtacak araçlarla yeni nesil içerik oluşturucuları güçlendirebiliriz.”

BitTorrent, Tron Ağında Kendi Kripto Para Birimini Üretecek

Simge oluşturma planı , BitTorrent’in Ağustos sonunda açıkladığı Proje Atlas’ın duyurusunu izler . Proje Atlası, P2P yazılımının yeni bir yinelemesidir. Kullanıcılara dosyaları paylaşırken kripto harcamak ve kazanmak için bir yol sağlar.

Mevcut sistemde, kullanıcıların bir şey indirebilmeleri için sisteme bir dosya koymaları gerekir. Sun’ın bir YouTube videosunda açıkladığı gibi , kullanıcının indirmeyi tamamladıktan sonra bir dosyayı ağda tutmaya teşvik edilemez.

BTT ile, kullanıcılar dosya göndermek için birisine dosya gönderebilir ve daha fazla bant genişliği için ödeme yapabilir, böylece daha hızlı indirir. Ödeme olanağıyla birlikte, dosya sahipleri ağda daha fazla dosya bulundurma konusunda teşvikte bulunur ve bu sayede belirli bir kullanıcının daha hızlı bir şekilde istediği bir şeyi indirebilir.

Bir Tron sözcüsü, şirketin bu işlemleri kesmeyeceğini doğruladı.

BTT bir TRC-10 belirteci olacaktır (ethereum üzerinde çalışan ERC-20 belirteçleriyle karşılaştırılabilir). Jetonun göre beyaz kağıt , CoinDesk, 990000000000 BTT toplam arz basılmış olacak paylaşıldı.

 

Comments (No)

Leave a Reply