Sıkça Sorulan Sorular

BitTorrent (BTT)(nedir) kripto para birimi, Singapur'da bulunan BitTorrent Inc. ve Tron Foundation tarafından 2019 yılında kurulan TRC-10 kripto para birimidir. BTT madeni para, Binance DEX'teki hızlı kitlesi ile ünlüdür. Bu kripto para birimi IEO'da 7 dakikada 7 milyar dolara satıldı

Altcoin

BitTorrent Nedir? BitTorrent’in Fiyatı Ne Kadar?

BitTorrent (BTT)(nedir) kripto para birimi, Singapur'da bulunan BitTorrent Inc. ve Tron Foundation tarafından 2019 yılında kurulan TRC-10 kripto para birimidir. BTT madeni para, Binance DEX'teki hızlı kitlesi ile ünlüdür. Bu kripto para birimi IEO'da 7 dakikada 7 milyar dolara satıldı

BitTorrent (BTT)(nedir) kripto para birimi, Singapur’da bulunan BitTorrent Inc. ve Tron Foundation tarafından 2019 yılında kurulan TRC-10 kripto para birimidir. BTT madeni para, Binance DEX’teki hızlı kitlesi ile ünlüdür. Bu kripto para birimi IEO’da 7 dakikada 7 milyar dolara satıldı.

Pazarın temel sorunu, kullanıcılar için ekonomik teşvik eksikliğidir. Uzun süredir dağıtımda herhangi bir motivasyon yok. Ekip, Tron blok zincirini BitTorrent protokolüne dahil ederek bu sorunu çözdü. BitTorrent, dosyaları dağıtmak ve cihazları için kaynak sağlamak için tüm kullanıcıları para ile ödüllendirecektir.

Protokol 2001 yılında Bram Cohen tarafından oluşturulan dünyanın en kapsamlı merkezi olmayan protokolüdür. BitTorrent Vakfı daha sonra 2004’te kuruldu. İstemcisi, büyük dosyaların birden çok istemciye eşler arası dağıtımını sağlar. 2018’de Tron vakfı, onlara muazzam bir müşteri tabanı getiren şirketi satın aldı.

Her şey hızlı bir şekilde 7 milyar dolar ile sonuçlanan ICO’nun büyük bir başarısıyla başladı. İki hafta içinde BTT fiyatı 0.000012 $ ‘dan 0.001 $’ a yükseldi. Kalabalık sırasında bu altcoini satın alanlar % 800 gerçek kar elde ettiler.

BitTorrent müşterileri, bir kripto para birimi cüzdanı ve bir teklif mekanizması ile birlikte çalışarak, bant genişlikleri için teklif vermelerine ve teklif almalarına izin veren ek bir geriye dönük uyumlu protokol uzantısı seti uyguluyorlar.

BitTorent Nasıl Alınır?

Her kripto para gibi Bittorent de çeşitli kripto para borsalarında satılmaya devam ediyor. Tron ile işbirliği yaptığından dolayı yayılması ve çok daha fazla insan tarafından kullanılması kolay olmuştur.

BitTorrent’in Fiyatı Ne Kadar?

BitTorrent değeri en düşük altcoinlerden bir tanesi olsa da giderek bir yükseliş içerisinde şu anda 1 Bittorent 0,00235422 TL üzerinden işlem görmekte ve buna rağmen pek çok kişi için cazibesini korumakta.

Bir önceki yazımıza olan “Cardano Nedir? Cardano Fiyatı Ne Kadar?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

blank

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu