Bitseven Borsası mı, BitMEX Borsası mı?

BitMEX borsası geçtiğimiz hafta içinde bir yanlışlığa imza atarak üyelerine gönderdiği toplu mailde bulunan tüm mail adreslerini herkesin görebileceği şekilde açık olarak göndermişti. Bu hatadan sonra hafta içinde hemen hemen her gün üyelere BitMEX giriş şifrelerini değiştirmeleri konusunda mailler gönderilmeye devam etti. Pek çok kullanıcı ise bu borsanın iyi bir alternatifi olan Bitseven borsasına geçmeyi uygun buldular.

Bitseven ve BitMEX Arasındaki Farklar

Bu iki borsa arasındaki bizi ilgilendiren en büyük farklardan bir tanesi Bitseven Borsası’nın Türkçe dil desteğinin bulunması. Bununla birlikte yine Bitseven’da paranızı istediğiniz zaman hesabınıza aktarabilirken BitMEX’de bu sadece her gün öğleden sonra Türkiye saati ile 15:00 ve 17:00 arasında yapılabiliyor. Bu biraz sinir bozucu bir durum. BitMEX’in kullanımı biraz daha kafa karıştırıcı nitelikte. Özellikle matematiği iyi olmayanlar yatırdıkları ve kazanacakları paraları önceden hesap etme konusunda problem yaşayabilirler. Kendi içinde bir hesaplama aracı olmasına rağmen hesaplama mantığını anlamak oldukça güç. Bitseven ise bu konuda çok sade. Aslında bu borsa her konuda sade. Hem arayüz olarak hem yatırılan paranın önceden bilinmesi olarak, hem kazandıktan sonra kesilecek para olarak oldukça açık şekilde hazırlanmış.

Bitseven Borsası İncelemesi

BitMEX borsası yaptığı hatanın bedelini az da olsa ödedi. Pek çok insan şifrelerini değiştirmelerinin dahi böyle bir hatanın önüne geçemeyeceği konusunda hemfikir. Zira yapılan hata da oldukça basit ve üyelerle iletişim için kullanılan yöntem hala bundan 15-20 yıl öncesine dayanan toplu mail sistemi üzerine kurulu. Oysa ki artık günümüzde pek çok sitede, siteler üyeleriyle kendi arayüzleri üzerinden bilgi alışverişinde bulunmayı seçmiş durumdalar.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Güvenilir mi ?

Yorum Yok

Cevap bırakın