Bitseven Borsası İncelemesi

Kripto işlemleri ile ilgilenenler elbette daha çok kazanmak için bunu yapıyorlar. Borsalarda işlem yapanlar için de yine insanların aradığı daha çok kazanç sağlayabilecekleri borsalar. Bitseven Borsası da bu borsalardan bir tanesi. BitMEX ve Binance gibi kaldıraçlı işlemlere izin veren borsalardan pek çok yönüyle farklılık göstermekte.

Kolay Hesaplama

Özellikle kaldıraçlı işlemler yaparken insanları en çok zor durumda bırakan işlem başına düşen hesaplamalar. BitMEX üzerinde 50x kaldıraçlı işlem yaparken yatıracağınız para bu kaldıraç ile hesaplanıyor. Bir başka değişle 0.0025 Bitcoin yatırdığınızda bu para kaldıraç miktarı ile çarpılıyor ve hesabınızdan düşüyor. Kazandığınız zaman hem kazancınız hem de kaldıraç için sizden alınan Bİtcoin birlikte hesabınıza yatırılıyor. Ancak kaybettiğinizde hem yatırdığınızı hem de kaldıraç için sizden alınan miktarı kaybediyorsunuz. Bu durum Bitseven Borsası için geçerli değil. Bitseven’da sadece riske edeceğiniz miktar sizden alınıyor. Kaldıraç ise ne kadar olursa olsun bunun için ekstra bir şey alınmıyor. Ancak kazandığınızda kazancınızın yaklaşık %15’i işlem ücreti olarak kesiliyor. BitMEX ile karşılaştırıldığında bu gayet sizin yararınıza olan bir durum.

Bitseven Borsası İncelemesi

Bitseven Borsası İncelemesi

Bitseven Türkçe Dil Desteği

Yabancı bir borsa olmasına rağmen Bitseven Borsası gayet anlaşılır ve net bir Türkçe dil desteği sunuyor. Yaptığınız her hareketi bilinçli olarak yapıyorsunuz. Bununla birlikte BitMEX ve Binance’a göre çok çok sade ve anlaşılır bir site mevcut. Gereksiz kafa karıştıran ayrıntılar yok.

BitMEX kullnanların bildiği gibi bu borsadan para çekme işlemleri Türkiye saatine göre öğleden sonra 13:00 ve 16:00 arasında yapılabiliyor. Bu saatlerden sonra çekme talimatı verirseniz işleminiz bir sonraki gün bu saatler arasında yapılıyor. Bu oldukça can sıkıcı bir durum. Ancak çok gariptir ki yatırdığınız para bir kaç dakika içinde BitMEX hesabınıza geçiyor. Bitseven ise bu konuda çok daha esnek. İstediğiniz zaman para yatırıp para çekebiliyorsunuz. Üstelik para çekme işlem ücreti de BitMEX’den çok düşük.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın