BitPay’den Yeni Ethereum Hamlesi!

BitPay’den Yeni Ethereum Hamlesi!

BitPay, Ethereumu desteklediği kripto paraların arasına koydu.16 Eylül’de şirket tarafından yapılan bir açıklamada, kripto para ödeme hizmeti BitPay, kısa zaman sonra toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’u (ETH) kabul edecek. Dünya çapında birçok küçük ya da büyük işletme BitPay sayesinde Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum ek olarak stablecoin ile ödeme alabilecek.

BitPay’den Yeni Ethereum Hamlesi!

BitPay’den Yeni Ethereum Hamlesi!

BitPay piyasaya 2011’de giriş yapmıştı. 200’ü aşkın  ülkede hem kripto para ve diğer para ödeme desteği sunması ile tanınıyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin yaşanan gelişmeyle ilgili yaptığı yorumda, BitPay’in Ethereum’u küresel ödeme sistemleri dünyasına entegre olma konusunda liderlik ettiğini itiraf etti.
Ayrıca Vitalik: ”Bu gerçek anlamda bu olay  Ethereum ekosistemi için ilginç bir olasılıklar dünyası açtı ve birlikte kripto paraların gerçek dünyaya ait kullanımlarıyla ilgili önde gelen yenilikçiler olmaya devam edebiliriz.”

BitPay yetkilileri ise sık sık farklı kripto para birimlerini hizmetlerine dahil etmeyi düşündüklerini açıkladı ve ekledi:
“BitPay düzenli olarak blockchain ağlarını ve kripto para birimlerini değerlendirir, bunların küresel ölçekte hizmetler veya ürünler için ödeme almada ya da ödeme yapmada kullanılıp kullanılmayacağını ölçmektedir.”

Bir önceki yazımız olan Ethereum kurucu ortaklarından Libra ile işbirliği vurgusu ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok

Cevap bırakın