BitPay, Ödemeler için XRP’yi Entegre Ediyor

BitPay, XRP’nin ticari işlem ve sınır ötesi ödeme platformuna tanıtıldığını duyurdu.

Tercih Edilen Para Birimi ile İşlem Yapma

Ekim 2019’da, Ripple tarafından XRP defteri teknolojisinin benimsenmesini teşvik etmek için başlatılan bir girişim olan Xpring, BitPay ile XRP‘yi yerel olarak desteklemek için tasarlanmış bir ortaklık açıkladı. Şimdi, firma bir blog yazısında BitPay’in XRP’yi platformuna tamamen entegre ettiğini açıkladı. Bu belirtecin dahil edilmesi, binlerce küresel işletmenin ve tüketicinin Atlanta merkezli ödeme ağ geçidi aracılığıyla XRP’yi ödemesini ve güvenli bir şekilde kabul etmesini sağlayacaktır.

İLGİLİ HABER:  Corona Virüsü Salgını Bitcoin'e Yaradı !

BitPay CMO’su Bill Zielke: “XRP’nin eklenmesi ile şirket, tüketicilerin kendi seçtikleri para biriminde işlem yapma yeteneğini artırmaya ve satıcılara gerçek dünyayı benimseme niyetinde olan sadık XRP kullanıcılarına yeni bir olanak sunuyor.”

Aynı çizgide, Xpring Kıdemli Başkan Yardımcısı Ethan Beard, XRP için tam desteğin sağlanmasının bu tokenin faydasını artıracağını doğruladı.

BitPay, dijital varlıkların kullanımı için yeni ve pratik fırsatlar sunuyor. Herkesin parayı uygulamalarına entegre etmesini kolaylaştırmak için bu ilerlemeyi geliştirmeyi umuyoruz. BitPay ile ortaklığımızı daha da geliştirmekten ve XRP’nin hem tüccarlara hem de tüketicilere fayda sağlayan günlük satın alımlarda kullanılmasını sağlamaktan heyecan duyuyoruz ”dedi.

Yorum Yok

Cevap bırakın