Bitfinex ve Ethfinex 7 Ocak’ta Sunucu Değişikliği Yapacak

Hem Bitfinex hem de Ethfinex’teki ekip, şu anda devam etmekte olan bir veri-metal sunucusuna veri taşıma son aşamalarını kolaylaştırmak için 7 Ocak 2019 tarihinde planlanan bir ‘kapatma’ planladıklarını açıkladı . Kesin zamanlama ekip tarafından iFinex’te ilan edilecek ancak iki değişim üç ila yedi saat arasında çevrimdışı olacak. 

Neden Sunum Değişikliği ?

Hem Bitfinex hem de Ethfinex’in ana şirketi – iFinex – AWS (Amazon İnternet Servisleri) bulutundan İsviçre’deki Crypto Vadisi’nin kalbindeki bir veri merkezinde barındırılan özel tasarlanmış altyapıya geçiyor . iFinex, yüksek hacimli alım satım işlemlerini yürütmek üzere optimize edilmiş özel sunucuları için premium donanım seçmiştir.

Şimdi kalan, verilerin yeni sunuculara geçirilme işlemini tamamlayan son aşamadır. Ekip, duyuru yaparak neden yeni sunuculara geçtiklerini açıkladı:

Üstün kaliteli API’lerden, marj işlemine ve sipariş türlerinin genişliğine kadar iFinex, pazardaki en gelişmiş ticaret platformunu sağlamak için sürekli yenilik yapıyor.

Özel çıplak metal sunuculara veri geçişi endüstrimizde atipiktir ve geleneksel borsa işlemlerine yaklaşımımızı modelledik.

Kayda değer bir girişimdi, ancak profesyonel yatırımcılar diğer sektörlerde kullandığı standarda kadar hizmet vermenin bir parçası olduğunu düşündük.

Yeni Özel Sade Metal Sunucuların Yararları

Yeni sunuculara geçiş yapmak aşağıdaki avantajları sağlar:

  • Artan hız – performans 2 kat daha hızlı ancak işlemcilerin sunucularının yeni veri merkezinden ne kadar uzakta olduğuna bağlı
  • Gelişmiş güvenlik – özel çıplak metal sunucular daha güvenli, kendi kendine barındırılacak ve böylece üçüncü taraf hizmetlerini ortadan kaldıracak. Pazar Sinerji ile bir ortaklık , sunucular videoyu olacak ve hareket veri merkezine askeri sınıf erişimi olan, tüm yıl boyunca 24/7 izlenir

Yatırımcıların Kapalı Kalma Süresine Etkileri

Bitfinex ve Ethfinex’te veri geçişi sırasında , yatırımcılar ticaret platformlarına erişemeyecek. Platformlardaki tüm özellikler yükseltme sırasında çevrimdışı olacaktır.

Ancak, fonlar güvenli ve etkilenmeyecek. Hiçbir emir uygulanmayacak ve açık emirler olduğu gibi tutulacaktır. Açık siparişler, platformlar tekrar çevrimiçi olur olmaz devam edecektir.

Yatırımcıların 3-7 Saat İçindeki Fiyat Hareketlerinden Kaynaklanan Tasfiyeleri Önlemelerini Planlamak

Borsalardaki ekip, kesinti sırasında hiçbir işlemin tasfiye edilmeyeceğini açıklığa kavuşturmaya devam etti.

Bununla birlikte, 3-7 saatlik bir süre içinde kripto pazarlarındaki önemli fiyat hareketleri nedeniyle, yatırımcıların tasfiyeleri önlemek için vaktinden önce gerekli önlemleri almaları önerilir.

Comments (No)

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status