Bitfinex, Bitcoin ve Ethereum Türevi İki Ürün Piyasaya Sürdü

0

Bitfinex tarafından 3 Eylül’de yayınlanan resmi habere göre, borsa Bitcoin ve Ethereum ‘a dayanan iki türev ürüne destek ekledi.

Pazar Lideri Bitfinex

2012 yılında kurulan Bitfinex, dijital para yatırımcıları ve likidite sağlayıcıları için gelişmiş hizmetler sunan ve aynı zamanda en popüler stablecoin Tether (USDT) ile yakından bağlantılı olan bir kripto para borsası. Bitfinex kesinlikle pazardaki en sağlam borsalardan biri ve bu itibarı korumak için platform sürekli olarak gelişmekte. En son tanıtılan ürün, birçok yönden popüler BitMEX borsasının sunduğu ürünlere benziyor.

Borsa, Tether’e (USDT) karşı 100x’e kadar kaldıraçla işlem gören Bitcoin (BTCF0) ve Ethereum (ETHF0) bazlı iki türev ürün için destek ekledi. Borsa da pozisyon açmak, uygulandığı ticaret değerinin yüzdesi olarak hesaplanan belirli bir maliyete sahiptir.

Bitfinex, Bitcoin ve Ethereum Türevi İki Ürün Piyasaya Sürdü
bitfinex, bitcoin ve ethereum türevi i̇ki ürün piyasaya sürdü

Bu araçların piyasaya sunulması, döviz müşterileri için ticaret deneyimini geliştirmek ve ürün hattını genişletmek amacıyla Haziran ayında açıklandı.

Şirketin CTO’su Paolo Ardoino şöyle yorum yaptı:

“Yeni platformumuz aracılığıyla daha önce kullanılamayan yeni ürünler yaratma olanakları konusunda heyecanlıyız. Yeni platform, büyümekte olan portföyümüzü genişletiyor ve Bitfinex’i inovasyonda pazar lideri olarak bir çimento görevi görüyor.”

Ancak, Bitfinex’in sunduğu bu yeni türevler Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İsviçre ve Seyşel Adaları’ndaki kullanıcılar tarafından kullanılamayacak.

Gerçekler

Son aylardaki tartışmalara ve sorunlara rağmen, Bitfinex hizmetlerinin genişlemesini yavaşlatmıyor. Kalıcı sözleşmelere ek olarak, iFinex, Bitfinex’in ana şirketi, ürün kabiliyetlerini genişletmeye odaklanan bir bölüm olan Financial Technologies’in lansmanını yaptı.

New York Eyalet Başsavcısı (NYAG) tarafından yürütülen yasal savaşı görebildiğimiz gibi, bu durum şirket gelişimini de etkiledi. Borsa, yüzde 65’inin BTC / USD çiftinden geldiği toplamda 235 milyon doların üzerinde bir hacme sahip.

Stabilcoin Tether’in gelişimi, şirketin yasal sorunlarından bağımsız olarak da devam ediyor. Tether, denizaşırı Çin Yuanı (CNH) tarafından desteklenecek olan CNHT adlı yeni bir stabilcoin vermeyi planlıyor.

Kaynak: BTCManager

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.