Bitcoinin Olası İhtimalleri Nelerdir ?

Kripto para piyasası son haftalarda müthiş bir ivme kazandı. 180 milyar olan piyasa hacmi yüzde 36 artarak 230 milyar dolara ulaşmıştır. Bitcoinin piyasa hacmi 137 milyar dolara yükselmiş , kripto para piyasasının yüzde 59.8’ine çıkmıştır.

Bitcoin pump

Peki artış devam edecek mi ?

kendisi ile alakalı bir çok analizi bu zamana kadar defalarca geçersiz kılmıştır. Kripto para piyasası mevcut klasik borsa teorileri ile açıklanamamaktadır. Bir çok ünlü analisti defalarca yanıltmış, binlerce yatırımcıyı zarara uğratmıştır. Yükselişin nedeni büyük kurumlar firmaların olumlu yorumları sonrasında piyasaya giren 50 milyar dolara yakın bir nakit para akışından dolayıdır. Efektif akış kesilmediği sürece pump devam edecektir.

Lakin unutulmamalıdır ki ! , nasıl bu denli bir yükseliş yaşandıysa  aynı şekilde dump sürecininde yaşanabileceği ihtimalidir. Her zaman trade yaparken % 10 zarara uğramayacak şekilde stoploss koymaktır. Piyasanın balinaların elinde olduğunu unutulmamalıdır. Ve hiçbir coin sürekli artmayacaktır. Sosyal medyada yer alan sadece yükseldiği zaman ortaya çıkan kişilere itibar edilmemeli ve duygusal davranılmamalıdır. Aksi halde kaybedersiniz !

Bitcoin’in direnç noktası 8100 dolar , destek noktası ise 7300 dolardır. Bu bandlar arasında kalmayı başarır ise 10 bin dolar yolu açılır, aksi halde 5800 dolar bandına kadar sarkma yada fomo meydana gelebilir.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın