Bitcoin’in İvmelenmesi İçin 8200 Doları Aşması Gerek

Son güncelleme: 14 Haziran 2019 06:51 pm

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca Bitcoin (BTC) boğaları, varlıklarını bir kez daha gösterdiler ve lider kripto para birimini, bu haftanın başında 8.150 dolardan 7.450 dolar’ a düştü. Bitcoin’in ivmelenmesi ve 9.100 dolara yükselmesinin ardından gelen bu katı fiyat hareketi pek çok kişiye göre boğalar tarafından yapılmadı.

Forbes yazarı Benjamin Pirus ile yakın zamanda yapılan bir podcast’te, “interwebs” den Brian Krogsgard olarak bilinen önde gelen analist Ledger Status, Bitcoin’in açıkça yükseliş eğilimine devam etmeden önce kırması gereken bir kilit seviye olduğunu açıkladı. Eğer 8,200 dolar üstesinden gelinirse, muhtemelen bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış anlamına gelir. Krogsgard Bitcoin’den bir sonraki ayakta daha yükseğe çıkarmasını bekliyor. Peki, 8,200 dolar mümkün mü?

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Reklamları Premier Lig'de Sahne Aldı

Bir dizi analiste göre bu mümkün. Daha önceki raporlara göre, varlıkların dört saatlik çizelgesine bakıldığında, teknik analiz ustası ve efsane Richard Wyckoff tarafından ortaya konulan “Bir Toplama Modeli” gibi görünüyor. Eğer olasılıklar tam anlamıyla gerçekleşirse, analist, finansal olarak hayatta kalmak için BTC’nin 8.040 doları geçmesini, 7.700 dolara geri düşmesini ve ardından 8.500 dolara geri dönmesini beklediğini açıklıyor.

Bitcoin'in İvmelenmesi İçin 8200 Doları Aşması Gerek

Bitcoin’in İvmelenmesi İçin 8200 Doları Aşması Gerek

Yüksek Düşüş Görülmesi Hala İhtimal Dahilinde

Krogsgard, şüpheci yaklaşımından da vazgeçmiyor. Bitcoin’in ivmelenmesi ve  9.100 doları tekrar görmesini ve potansiyel olarak daha da yükselmesini beklemesine rağmen, dinleyicilere ve Pirus’a “8.000 doların Bitcoin satın almak için cazip bir yer olduğunu söyleyemeyeceğim” diyor. Bitcoin açıkça bu yıl hızlı bir şekilde hareket etti. 6.000 dolar gibi daha düşük seviyelere yönelik nihai bir düzeltmenin olması beklentisi her zaman için var.

İLGİLİ HABER:  Gerçek Satoshi Nakamoto ’nun Kimliği Ortaya Çıkıyor

“Boğa piyasalarında bile %30-40’lık düzeltmeler normaldir, bu yüzden her an için bir düzeltme olacağını bekliyorum. Şimdi, belki ilk önce 9,600 doları görebiliriz. Bu, Bitcoin’in başka bir seviyeye çıkması anlamına da gelir.”

Bütün bunlar konuşuluyor olsa da hala kimse ne olacağından çok da fazla emin değil.

Justin Sun’ın yaptığı bağışlarla ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın