Bitcoin’in Düşüşü Yeni Bir Rekor Getirebilir

Bitcoin’in geçtiimiz günlerdeki 2000 dolarlık ani düşüşü uzmanları ikiye bölmüş durumda. Bir kesim ciddi şekilde lider kripto paranın düşüşe kısa bir aradan sonra devam edeceğini savunurken, bir başka kesim ise bunun devasa bir yükseliş için güç toplama durumu olduğunu düşünüyor. Ancak ne olursa olsun içinde bulunduğumuz durumu değerlendirecek olursak Bitcoin’in düşüşü Long pozisyonda işlem yapmış olan binlerce insanın paralarını saniyeler içinde kaybettiği gerçeğini değiştirmiyor.

Rekor Beklentisi Mevcut

Ani ve bu oranda olan düşüşlere bakıldığında karşımıza bir kaç örnek çıkmakta. Bu örneklerin hepsi de rekor olmasa da düşüşlerin peşinden önemli yükselişler olduğunu göstermekte. En son geçen Mayıs ayında bir anda 2000 dolarlık bir düşüş gösteren Bitcoin kısa süre içinde 8000 dolarlık bir ralli yakalamış ve bu ralli sonunda uzun sayılabilecek bir süre 10000 dolar ve üzerinde kalmıştı. Buradan yola çıkarak uzmanlar aynı olayın yine gerçekleşeceğinin mümkün olduğunu söylüyorlar.

bitcoin fiyatı ile ilgili öneriler

Bitcoin’in Düşüşü Yeni Bir Rekor Getirebilir

Alışlar Arttı

Bitcoin fiyatının bir anda 8400 dolara kadar inmesi piyasadaki alış oranını da arttırdı. Bu sebepten dolayı yükseliş biraz yavaş olacak gibi. Bununla birlikte eğer bir yükseliş yaşanırsa yeniden 8000 dolar seviyelerine ne zaman inileceği de bilinmiyor. Yani bunun anlamı alım yapanlar için şu anki durum çok önemli bir fırsat olduğu.

Tüm bu gelişmeleri değerlendirdiğimizde lider kripto paranın henüz 9000 dolar seviyesine yükselmesi için gerekli olan alış baskısının mevcut olmadığını söylemek mümkün. Geçtiğimiz günlerde açılan Bakkt’ın etkisi ise beklenen şekilde olmadı. İnsanları bu konuy oldukça dikkatli yaklaştıkları görülmekte. Ancak uzmanlar bu etkinin görülmesinin zaten 3-4 hafta içinde olacağını söylüyorlar. Bu etkiyle birlikte Bİtcoin’in nasıl bir hareket sergileyeceğiniz hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yok

Cevap bırakın