] }
Bitcoin HaberleriCoin Haberleri

Bitcoin’in Avantajları ve Dezavantajları

Enflasyon riski düşük: Enflasyona sebebiyet veren etkilerden biri de tedavüldeki reel para arzlarındaki artıştır. Tedavüldeki para arzının artması doğru orantılı olarak enflasyonu da arttırır. Ancak bu sistem Bitcoin için geçerli değildir. Çünkü Bitcoin sistemi, sonu olan bir sistemdir. Teknik tasarımı itibariyle maksimum 21 milyon adet Bitcoin üretilebilir. Dolayısıyla Bitcoin’in enflasyon riski çok düşüktür.

Çökme riski düşük: Reel para birimlerinin çöküşü, hükümetlere bağlı yaşanan hiperenflasyonlardan kaynaklanır. Bitcoin sistemi de herhangi bir hükümete bağlı olmadığı için, çökme riski oldukça düşüktür.

Güvenli, basit ve ucuz: Kredi kartı veya PayPal gibi ödeme sistemlerinin kullanıldığı klasik online işlemlerde satıcı tarafından bakılırsa; alıcının parasını geri talep etmesi durumunda 3. şahıs servislerini kullanmak gerekiyor. Bu aşamada güvenlik tehlikeye girebiliyor ve olay karmaşık bir hale dönüşebiliyor. Bitcoin’de ise geri talep etme gibi bir sistem olmadığı için bu tarz bir güvenlik sorunu da haliyle yaşanmıyor. Olaya alıcı tarafından bakılırsa da; ödeme yapma ve hesaplar arası para transferi yapma gibi işlemler daha güvenli ve daha ucuz hale geliyor. Çünkü Bitcoin teknolojisi peer to peer (P2P) sistemiyle; yani hiç bir aracı olmadan direkt olarak eşler-arası çalışıyor.

Taşıması kolay: Milyarlarca dolar değerindeki bitcoinlerinizi küçük bir hafıza kartında bile taşıyabilirsiniz. Bunu nakit para ile yada başka bir sistem ile yapmak imkansız sanırım.

İzi sürülemez: Bitcoinlerin takip edilemiyor olmasının yada herhangi bir iz bırakmamasının avantajları olduğu kadar dezavantajları da var muhakkak. Örneğin Bitcoin sisteminizdeki mali kaynağınızın ne kadar olduğu yada hesabınız hakkındaki diğer bilgiler, hükümetler de dahil olmak üzere hiç kimse tarafından bilinemez ve takip edilemez. Dolayısıyla hükümetlerin mali kaynağınıza göz dikmesini (vergi) önlenmiş olursunuz.bitcoin riskleri

İzi sürülemez: Avantajlarından bahsettiğimiz Bitcoin’in bu özelliği pek tabi dezavantaja hatta tehlikeli durumlara da dönüşebilir. İzinin sürülemez olması, suçların rahat rahat işlenebilmesi anlamına geliyor. Uyuşturucu gibi yasal olmayan maddelerin satılması tarzı durumlar için oldukça uygun bir ortam hazırlıyor Bitcoin teknolojisi. Bazı hükümetlerin Bitcoin’i bir para birimi olarak kabul etmemelerinin en büyük sebebi ise budur.

Kaybetmesi kolay: Kredi kartınızı kaybettiğinizde yada banka hesabınız başka birisi tarafından ele geçirildiğinde, bankanızı arayarak durumu anında kurtarabilirsiniz. Hatta yetmezse polisi bile devreye sokup kaybınızı giderebilirsiniz. Ancak Bitcoin için aynı şeyler geçerli değil. Bitcoin sisteminde; kaybettiğiz bitcoinleri, yada ele geçirilen Bitcoin cüzdanınızı geri almak için kullanabileceğiniz bir mekanizma yok. Bunun önüne geçebilmek için izleyebileceğiniz en iyi yöntem, Bitcoinlerinizi internet bağlantısı olmayan harddisklerde saklamak olacaktır.

Alıp satmak zor: Taşıdığı risklerden dolayı Bitcoinlerinizi bir ürün satın alır gibi alamıyorsunuz. Bitcoin satın almak veya bitcoinleriniz satmak için birçok servis bulunuyor ancak bunu gerçekleştirmek o kadar da kolay değil. Her geçen gün geliştirilmesine rağmen (Bitcoin ATM’leri açılmaya başlandı), işler reel para birimlerinde olduğu kadar kolay ilerlemiyor.

Hala çok yeni: Bitcoin sisteminin 2009 yılında kurulmuş olması; yani hala yeni bir teknoloji olması, yeni Bitcoin rakiplerini de beraberinde getirebilir; hatta Bitcoin sisteminde büyük açıklıklar bulabilen yeni teknolojiler hala geliştirilebilir.

Harcama alanı darlığı: Ödeme sistemi olarak Bitcoin sisteminin de kullanıldığı çok fazla yer yok. Her ne kadar gelişim aşamasında olsa da, şu anda Bitcoin sahibi olmaktaki en büyük amaç; yatırım.

Değişken: Bitcoin’in değer grafiğine baktığımızda herkesin aklından Bitcoin yatırımı yapmak geçebilir, ancak Bitcoin değeri nasıl hızla yükseldiyse düşme riski de o kadar fazla. Dolayısıyla yapılacak olan yatırımların dengeli ve düşünerek yapılması gerekmektedir.

1- Bitcoin’e Geniş Bakış

Bitcoin fiyatı, ABD doları karşısında 12.500 $ ‘dan düşük pozitif hareket ediyor. BTC / USD şu anda 15.800 $ ‘ın üstünde olduğu sürece daha fazla kazanç izliyor.

ABD Doları karşısında 12.000 $ seviyesinin altında bit fiyatında oluşan iyi bir destek tabanı gördük . Fiyat hoş bir ters hareket başladı ve 13.000 $ ve 14.000 $ direnç seviyeleri üzerinde hareket başardı. Baş hareketi sırasında fiyat da 15.000 $ seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) üzerinde kaldı. Ayrıca, BTC / USD’nin 4 saatlik grafikte 14.100 $ ‘da dirençle ana düşüş trend çizgisinin üzerinde bir mola vardı.

Kapıları daha fazla kazanç için açtı ve fiyat 15.000 $ ve 16.000 $ seviyelerinin üzerine çıkabildi. Son zamanlarda 17.048 $ ‘da fiyatın birkaç puan daha düşük seviyede düzeltebileceği bir yüksek oluştu. Olumsuz yönündeki ilk destek, son dalganın% 38.2’si Fib düzeltme seviyesinin yaklaşık 14.040 $ ‘dan 17.048 $’ a kadar düşük seviyesinde yer alıyor. Ayrıca, aynı grafikte 15.800 dolarla destekleyici bir yükseliş eğilimi çizgisi var .

Eğilim çizgisi desteği, son dalganın% 50 Fib düzeltme seviyesinin yakınında, 14.040 $ düşükten 17.048 $ yüksek seviyesine. Bu nedenle, fiyat düzelmezse 15.500 dolardan fazla destek bulması muhtemeldir. Genel eğilim BTC için olumlu ve fiyatın 17.000 $’ın üzerine çıkması muhtemel.

2- Bitcoin Fiyat Değişimi

Haftanın ilk iki günü büyük bir satış çılgınlığı yaşayan ve neredeyse tüm menkul kıymetlerinde düşüş yaşayan kripto para pazarı, çarşamba akşamı gerçekleştirilen satın almalarla geri döndü.

Kripto para pazarı, büyük satış çılgınlığının ardından piyasa değerinin 412 milyar dolara kadar gerilediğini görmüştü. Bir önceki gün yatırımcıların yeniden kripto paralara yatırım yapmasıyla, 100 milyar dolar değer geri kazanıldı ve pazarın toplam hacmi 520 milyar dolara yükseldi.

Bundan yalnızca 10 gün önce kripto para pazarı en yüksek değerine ulaşarak 830 milyar dolar hacme erişmişti. Ancak Güney Kore hükümetinin tüm kripto para borsalarını yasaklamak üzere attığı aıdmlar, pazarda büyük bir paniğe yok açtı.

Bitcoin 9.500 dolara kadar gerileyerek yatırımcıları korkuttu. Daha sonra gerçekleşen alımlarla, kripto paranın değeri 11 bin dolar seviyesine yükseldi. Bitcoin’in değeri aralık ayında 20.000 dolar civarındaydı.

2016 yılında kripto paranın 2 bin dolara çıkacağını tahmin eden Kay Van Petersen adlı analist, bu yıl için bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını söyledi. Saxo Bank’te çalışan Petersen’in tahmini 5 ay içinde gerçekleşmişti. Petersen, fiyattaki yükselişin kurumsal yatırımlardaki artıştan kaynaklanacağını belirtti.

3- Bitcoin ve Diğer Koinler

BTC / USD

Bu trendle ticaret yapmak daha iyi olsa da, zaman zaman güçlü karşı-trend rallileri de karlı olabilir. Bitcoin, 20 günlük EMA ve 50 günlük EMA aşağı doğru trend izleyen azalan bir kanalın içinde işlem görüyor. Bu, onaylanmış bir düşüş eğiliminde olduğunu göstermektedir. Mevcut çekilme, düşüş trendinde ve 20 günlük EMA’da dirençle karşı karşıya kalabilir.

Bir düşüş trendinde, satış aşırı olduğunda ve fiyatlar çekici seviyelere ulaştığında, kısa vadeli bir ticaret fırsatı sunabilir.

BTC / USD çifti  düşük seviyelerden  almak bir fırsat olacaktır. Satın almak için ideal zaman, fiyatlar düşüş trendi hattından ve 20 günlük EMA’dan çıktığında olurdu. Böyle bir ticaretin kâr amacı düşen kanalın direnç çizgisine doğru bir hareket olacaktır.

Bununla birlikte, fiyat düşerse ve yeni bir düşüş  trendi yapmaya devam ederse, yukarıda bahsedilen ticaret fırsatı geçersiz olacaktır.

ETH / USD

Ethereum, dokuz gün içinde 1.265 $ seviyesinden 565.54 $ seviyesine  kadar düştü. Hareketli ortalamalar, düşüş eğilimi tamamladı ve bu da başka bir bacağın düşme ihtimaline işaret ediyor. Geri çekilme işleminin mevcut bacağının 20 günlük EMA’da dirençle karşı karşıya kalmasını bekliyoruz. ETH / USD çifti,  6 Şubat  dip seviyesinin üzerinde kalırsa, muhtemel kısa vadeli diplere işaret edecektir.

Kripto alışverişi yeni diplere inerse alım işlemlerinden  kaçınmalıyız.

BCH / USD

Dün, Bitcoin Cash güçlü bir hareket yaptı. Şimdi düşüş eğilimi çizgisine ve 20 günlük EMA’ya doğru güçlü direnişle karşı karşıya kalabileceği yönünde hareket etmesi muhtemel.

BCH / USD bu yükseliş ve aşağı yönlü çizgisinin üzerinde ayakta kez çifti kısa vadede olumlu hale gelecektir. Önümüzdeki birkaç gün içinde boğa güreşi oluşturmasını bekliyoruz. Birinci hedef, 2,072 seviyesine taşımaktır.

Halen herhangi bir yükseliş deseni bulamadık; Dolayısıyla üzerinde herhangi bir alım satım  önermiyoruz.

XRP / USD

Ripple, yatırımcılarına çok fazla sıkıntı yarattı. Şu andaki fiyattan zirve noktasına göre hala yüzde 67 seviyesinde. Son beş gün içinde küçük bir aralıkta ticaret yapıyor olmasına rağmen alıcılar arasında çok fazla ilgi bulamıyor.

Bununla birlikte, XRP / USD çifti 20 günlük EMA ve düşüş trendi hattından çıkarsa, bunun daha fazla alım yapmasını bekleyebiliriz ve bu da 1,74 ABD doları seviyesinde direnç kazanmasına neden olabilir. Bu nedenle, satın almadan önce 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kopuş beklemeliyiz.

XLM / USD

Stellar son üç gündür sınır aralığı haline geldi. Geçtiğimiz günlerde, önceki destekte 0.41 $ direnişle karşı karşıya bulunuyor.

Bu seviyenin üstünde bir  düşen kanalın direnç hattında yine satışla karşı karşıya gelecektir. XLM / USD çifti eğilimi ancak bozulduktan ve azalan kanalın üstünde kalırsa değişecektir.

Stellar 0,30 seviyesinin altında kalırsa negatif olur.

LTC / USD

Litecoin, iki önceki olayda güçlü direnç gösteren 20 günlük EMA’ya yakındır. Boğalar bu seviyenin altına düşerse, düşüş eğilimi çizgisinden ve yatay çizgiden çift dirençli olan 175 $ markanın etrafında bir tur daha satacak gibi görünüyorlar.

LTC / USD çifti bu direnişlerden kurtulduktan sonra muhtemelen yeni bir yükseliş eğilimi başlatacak ve bu da 243 dolara, bundan sonra 307 dolara yükselecektir.

Yatırımcılar kripto para piyasası  değer kazanır  ve 175 $ seviyesinin üstünde tuttuğunda, uzun pozisyonlar başlatabilirler. Belli bir duruş kaybı pozisyonumuz yok. Satın alma seviyeleri tetiklendiğinde alım yapılabilir

ADA / BTC

Cardano alıcı bulmuyor. 02 Şubat tarihinde kurulan ada diğer coinlerin yakınında mücadele etmeye devam ediyor. Aynı zamanda, düşüş eğilimi gösteren üçgen biçiminde bir düşüş eğilimi oluşturuyor.

Eğer ADA / BTC çifti ayırır ve 0.00004070 yatay desteğin altında bulunursa, bu inen üçgen formasyonunu tamamlayacak. Bundan sonra, büyük olasılıkla alımın ortaya çıkması gereken 0,0000246 seviyelerine  kadar ineceğiz.

Üçgenin düşüş eğrisinin üzerinde kapanıyorsa, düşüş eğilimi değişecektir.

NEO / USD

NEO , önceki analizimizde özetlendiği gibi, hareketli ortalamalara direnişle karşı karşıyadır . Ayrıca, 08 Şubat’ta içten güne bir model oluşturdu ve bugün aynı deseni tekrarlamak olası.

Boğa fiyatları 120 $ seviyesinin üzerine çıkınca düşüş trendi çizgisinden 140 dolara doğru hızlı bir toparlanma gerçekleşebilir. Yatırımcıların riski azaltmak için daha yüksek takip edilebilir, 100 $ bir ilk durma kaybı tutabilirsiniz.

4- Bitcoin’in Denklemi

Bitcoin uzun süredir koruduğu stabilliğini 2 gündür kısa bouncelerle yıkmaya ve yükseliş trendi yakalamaya çalışıyor.Ancak bitcoin artık eskisi gibi kolay kolay büyük sıçramalar yapamayacak gibi görünüyor.Bir çok Analistin düştüğü en büyük hata kripto borsaları mevcut bist teorileriyle açıklamaya kalkmalarıdır.Kripto para borsaları mevcut borsalardan farklıdır.Basit olarak açıklarsak pump ve dump süreçleri bile başlı başlı aynı olmadığını belirtisidir, ve işin el ilginç tarafı uzun süredir öngörülebilir özelliğini yitirmiştir.

Hatırlarsak bitcoin’in bir anda ani yükselişleri bilinçli kripto yatırımcılarını korkmuştur.Çünkü her ne kadar bitcoinin doğası gereği bir anda yükseliş sağlaması gerekse de bu artış sağlık zemini olmayan bir yükselişti.Bitcoinlekazan editörleri ve bir çok analist bitcoin de düzeltme beklerken bitcoin her zaman ki gibi sağlıksız sıçramaları devam ettirmiştir.

Bunun ne gibi zararları olabilir ki sorusuna da cevap verelim

Ani yükselişler bilinçsiz  kitlelerin bitcoine kaymasına neden oldu,tamamen bitcoini bir yatırım aracı olarak gören, kısa yoldan zengin olma hayali kuran bilinçsiz yığınlar !

Bir anda popüler olan herkesin dilinden düşmeyen bitcoine büyük yatırımlar oldu , kredi çekip yatıranlar,evini satıp yatıranlar tam bir trajedi sonrasında beklenen son geldi !

Düzeltme başladı,Boğa dönemi bir anda ayı dönemine döndü.Ve bu süreç bir anda gerçekleşti,herkes bitcoinin 100 bin dolara kadar yükseleceği beklerken  6 k seviyelere kadar geriledi.Eleştirdiğim bilinçsiz kesim büyük bir panikle tüm bitcoinleri sattı,piyasaya bir darbe’de kendi yatırımcısından geldi.

Ayı pençesini attı,bilinçsiz kitle ağır yaralar aldı, muazzam zarar etti.Defalarca sosyal medya hesaplarımızdan uyarılar yaptık,bu kadar yüksekten dalmayın zarar edersiniz, çoğu kesim kulak ardı etti paranın kokusu güzel geldi,aldandılar !

Peki Bilinçli kesim ne yaptı ?

sükunetini koruyarak belirli altcoin alım satımı yaparak bitcoin miktarlarını attırdılar,uygun seviyelerden alım yapmaya devam ettiler.En üst seviyeden satımını yaptılar,düzeltme evresini beklediler ve kazançlarını arttırdılar !

Thomas Hobbes’un dediği gibi “insan insanın kurdudur” sözü bu olayı özetlemektedir.İnsanlar hiç bir zaman gerçekleri duymak istemez bu da insanların hayal kırıklıklarına uğramasını sağlamaktadır.İnsanlar kendilerine hayaller satanlarını önemser ve kaybeder.

Tavsiyemizi yine tekrarlıyoruz.

panik satış yapmayın,duygusal davranmayın,aşırı artış yapmış coin almayın,stop loss ayarlarınızı yapın,Elbet güneşli günler tekrar gelecektir,umudunuzu asla yitirmeyin !

5- Bitcoin Sallantısı

Çin Yeni Yılı sırasındaki satış baskısı ve tepki alımlarının etkisiyle kripto para piyasalarının toplam hacmi 500 milyar dolar üzerindeki seyrini korudu. Toplam 8,992 adet piyasada işlem gören 1,549 para biriminin oluşturduğu kripto para birimlerinin piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi 23.35 milyar dolar olarak gerçekleşirken, toplam piyasa hacmi 508.3 milyar dolara yükseldi. Piyasa belirleyicisi Bitcoin 11 bin dolar düzeyindeki yükselme eğilimini sürdürürken, son 24 saatte yüzde 5.68 artışla kripto para piyasasının yüzde 39.i’ini oluştururken, 11 bin 787 dolardan işlem gördü.

6- 2018’de Bitcoin ve Altcoinler

Çeşitli ülkelerden gelen düzenleme haberlerinin ardından tepki alım ve satımlarıyla piyasadaki dalgalanmalar sürerken, Bitcoin 10 bin dolar sınırında hareket ediyor. Bitcoin, dün akşam saatlerinde 24 saatli 7.19 düşüşle 9,962 dolara geriledikten sonra, sabah saatlerinde gelen alımlarla, 24 saatlik kaybı yüzde 8.24’ü bulmasınad karşın 10 bin 224 dolara döndü.

Toplam 8.679 adet piyasada işlem gören 1,519 adet sanal para biriminin oluşturduğu piyasa hacmi ise 434 milyar 812 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Bitcoin, 168 milyar 937 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 38.9unu oluştururken, piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi 21 milyar 124 milyon dolar olarak hesaplandı.

En yüksek hacimli ilk 10 kripto para birimlerindeki değişimler ise;

 • Bitcoin yüzde 8.24
 • Ethereum yüzde 8.73
 • Ripple yüzde 7.67
 • Bitcoin Cash yüzde 9.52
 • Litecoin yüzde 10.80
 • Cardano yüzde 8.50
 • NEO yüzde 6.28
 • Stellar yüzde 9.21
 • EOS yüzde 4.92
 • Dash yüzde 8.06 düştü.

Bitcoinin en büyük dezavantajı bilinçli bir kitleye sahip olmamasıdır.En ufak bir dump durumunda kitleler hemen satış yapıp bitcoinin düşmesine neden olmaktadır. Bitcoinin tekrar enki günlerine dönmesi için kitlelerin bilinçlenmesi şarttır.Aksi halde istenilen seviyeye çıkamayacaktır.

Her zaman uyarılarımızı tekrarlıyoruz,duygusal davranmayınız,zararına satış yapmayınız,stop loss’larınızı ayarlayın,başkalarının söylemlerini direk uygulamayın,araştırın aklına yatan fikri uygulayın.

7- 2018 Başında Bitcoin
 • Bitcoin fiyatı geçen hafta düşüş göstererek ABD Doları karşısında 10.000 $ seviyesinin altına indi.
 • BTC / USD çiftinin 4 saatlik grafikte (SimpleFX’ten veri beslemesi) 10.350 dolar destekleyen büyük bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu.
 • Kısa vadede daha da düşüş göstermemek için parite 9,300 $ ve 9,000 $ destek seviyelerinin üzerinde kalmalıdır.

Bitcoin fiyatı, Amerikan Doları karşısında 10.000 $ seviyesinin altında baskı altındadır. Parite 9,000 ABD doları tutarındaki desteği almazsa, BTC / USD parite daha fazla düşüş riski altında kalır.

Geçtiğimiz hafta, ABD doları karşısında 10.800’lik yüksek puandan bit fiyatına ilişkin düşüş baskısında bir artış oldu . Fiyat aşağı yönlü bir hareket başlattı ve 10.500 $ destek seviyesinin altında işlem görüyordu. Son dalganın % 23.6’sı Fib düzeltme seviyesinin altında 8,250 $ ‘dan 11,650 $’ ya kadar bir mola vardı.

Ayrıca, BTC / USD çiftinin 4 saatlik grafikte 10.350 dolar destek vererek büyük bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu.

Parite 9,400 dolara doğru destek verdi ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) altına düştü. Daha da önemlisi, son dalganın% 50 Fib düzeltme seviyesinin altında 8,250 dolardan düşük. 10.000 dolardan daha fazla kayıp için kapıyı açtı. Olumsuz yönünden, 9.350 dolarlık destek kayıp tutuyor ve düşüşleri önlüyor. 9.350 doların altında bir mola olması durumunda, fiyat 9.000 doların altındaki seviyeyi bile gerileyebilir . Bir ara destek, son dalganın % 76.4’ü Fib düzeltme seviyesinin yakınında, 8,250 dolardan 11,650 dolara yükseldi.

8- 2018 Ortasında Bitcoin

 • Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında 10,100 $ değerinden düşüş eğilimi göstermeye başladı.
 • BTC / USD çiftinin 4 saatlik grafikte (SimpleFX’den veri beslemesi) 11.400 Dolar’lık dirençle şekillenen bir sözleşme üçgen kalıbı var.
 • Parite birkaç puan düşürebilir veya düzeltebilir, ancak 10.500 $ seviyesinin üzerinde desteklenmeye devam ediyor.

Bitcoin fiyatı ABD doları karşısında 10.500 $ ‘ın üzerinde bir yükseliş eğilimine girdi. BTC / USD, 12.000 $ ve 12.500 $ seviyelerine doğru yükselişini sürdürmeye devam edecektir.

Geçtiğimiz hafta ABD doları karşısında 10.000 $ seviyesinin çok altında başlayan yeni bir ters dalga oldu . Fiyat, 10.100 $ ‘ın altındaki düşüşün ortasında bir düşüş oluşturdu ve yükseldi. En önemlisi, fiyatı şu anda 10.200 $ desteğin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) çok üzerinde olması.

Son zamanlarda, 11.000 $ ‘lık direncin üzerine çıktı ve 11.384 $’ dan yüksek bir değer kazandı. Şu anda daha düşük düzelmekte ve son dalganın % 23.6’sı Fib düzeltme seviyesini 10.106 $ ‘dan düşük 11.384 $’ a kadar test ediyor. Şu anda, BTC / USD çiftinin 4 saatlik grafikte 11.400 $ ‘da dirençle şekillenen bir üçgen kalıbı varmış gibi görünüyor. Parite, kısa vadede, 10,800 $ ‘lık desteğe doğru daha düşük düzelme ihtimali var. Bununla birlikte, düşüşlerin alıcıları 10,800 ve 10,500 $ seviyelerine yakın bulması muhtemeldir. Üstelik son dalganın 10.106 $ ‘dan düşük 11.384 $’ a kadar 10.745 $ ‘a yükselen % 50 Fib düzeltme seviyesi de bir destek bölgesi.

Genel olarak, fiyat yukarıdaki 10.500 doların üzerinde olduğu sürece yükseliş eğiliminde . Başa dönme, 12.000 $ ve 12.500 $ seviyelerine doğru yükselmeye devam edebilir.

9- Tüm Coinlerin Geleceği İle İlgili 5 Olası Durum Nedir?

ICO belirteç balonu patlamaya hazır

Kripto para birimleri şu an olduğundan daha sıcak olmamıştı. Gezegendeki kripto toplam değeri net JP Morgan değerinden daha fazla! ICO’lar (Başlangıç ​​Paraları Teklifleri) de büyük zaman ayırdı. Ancak , ICO balonu patlamak üzeredir. Tahmin ettiği ponksiyon kısmen beklenen mali düzenlemelerle ve kısmen de belirteçlerin nasıl kullanılacağıyla ilgilidir.

Dijital varlıkların global kabulü

Kripto pazarına giren spekülatörler açısından yaşlandıklarını kabul ediyor. Ancak 2018’de, emeklilik fonları, varlık yöneticileri ve diğer mali organlar gibi, daha da büyük grupları görüyoruz.

Ancak, dijital varlıklar gerçekten evrensel hale gelmeden önce , bankalar, kriptolarda iş yapan işletmelerin bankacılık işlemleriyle ilgili spesifik kurallara ihtiyaç duyuyorlar.

Blok zincirleri çapraz tozlaşmaya başlayacak

Bir zamanlar Bitcoin’le ilgiliydi. Ancak, şifreleme piyasası genelinde, Bitcoin’in pazar payı% 87’den% 50’nin altına düştü. Bu, blok zincirlerin çoğaltığının bir işaretidir. Bununla birlikte eğer kripto gerçekten evrensel olmak istiyorsa, büyüyen blok zincir sayısı birbiriyle işbirliği yapmaya ve ticaret yapmaya başlamalıdır.

Hibrid blok zincirler görünür

Temelde iki temel blok zincir türü vardır,genel (Bitcoin gibi) ve özel. Ripple CTO, 2018’in hibrit blokaj zincirinin doğuşuna şahit olacağını öngörüyor ,hem kamu hem de özel kombinasyonu var.

Genel amaçlı amaçlardan belirteçlerin devralınacağını düşünürken, hibrid veya özel blok zincirler genel amaçlı blok zincirleri devralacak. Bu ilk bakışta çelişik gözükebilir ancak blok zincirlerin ve belirteçlerin daha az özel olarak ilişkilendirildiği halde birlikte çalışan blok zincirlerin sonucu olur.

10- Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin fiyatı 7,500 $ ‘ın üzerinde bir geri dönüş yapmaya çalışıyor.Eğer fiyat 7,500 $ seviyesinin üzerinde birikirse ve konsolide gelirse, trader’lar uzun işlemlere başlayabilirler.

Direniş: 7,800 ABD Doları, 7,700 ABD Doları, 7,600 ABD Doları

Destek: 7,200 ABD Doları, 7,300 ABD Doları, 7,400 ABD Doları

24 Mayıs’ta, Bitcoin fiyatı destek seviyesini 7,500 $ seviyesinden kırdı ve birkaç gün sonra bu seviyenin altında ve üstünde dalgalandı. Varlık 7,127 dolara düştü ve bu devinimine bağlı bir harekete geçti. Devinime bağlı hareket, 7,500 $ ‘ın üzerinde bir artışla sonuçlandı. Analiz yazılırken 7,548.60 $ ‘dan işlem görüyordu.

Bugün, haftalık grafik, Bitcoin fiyatının 7,500 $ seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştığını gösteriyor. Düşüş trendinin sonunu belirlemek için fiyat çubuklarında düşüş eğilimi çizgisi çizilir. 29 Mayıs’ta, Bitcoin fiyatı düşüş eğilim çizgisini kırdı ve şamdan, trend çizgisinin karşısına kapattı. Bitcoin ayrıca 7,500 $ ‘ın üzerinde bir yükseliş hareketinde idi.

Bu, düşüş eğiliminin sona ermiş olabileceği anlamına gelir. Ancak, fiyat 7,500 $ seviyesinin üzerinde birikirse ve konsolide ederse, yatırımcılar uzun işlemlere başlayabilirler.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.