Bitcoin’in 2019 Yılında Fırlamasının 3 Nedeni

Bitcoin’in 2019 yılında, 3.126 dolar seviyesinden yüzde 260 oranında yükseliş yaptıktan sonra, yeniden ilgi odağı haline geldi. Ancak son % 30’luk düzeltme, herkesin “hala satın almak için iyi bir zaman mı?” şeklinde sorgulamasına neden oluyor.

Pazar kapitalizasyonuna göre lider kripto para Haziran ayında 13.868.44 $ ‘lık yeni bir yüksek seviyeye yerleşti ve maksimum kazancını % 275’ten daha fazla artırdı. 9,651 dolar seviyesinde önemli bir düzeltme yapılırken, Bitcoin Asya piyasalarında bugün 11.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak ivmesini sürdürmeyi başardı.

Geçtiğimiz üç ay boyunca kaydedilen fiyat hareketi, Bitcoin’in artış eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in yükseliş eğilimi, kripto para sektöründe, kasvetli bir makroekonomik görünüm açısından daha da arttı. İşte bu yıl Bitcoin’in büyük boğa koşusunun üç önemli sebebi.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Fiyat Analizi : Destek Noktası 3100 Dolar

Negatif Yıllık Borçlanma

ABD ve Avrupa’da olumsuz bir görünümün ardından devlet borçlarının negatif getirili borç havuzu 13 trilyon doların üzerine çıkmıştı. Son SWOT Analizi, küresel borcun yüzde 40’ının şimdi negatif bir verim sağladığını buldu. İsveç, İsviçre ve Fransa’da devlet tahvili ilk defa sıfırın altına düştü.

Bitcoin'in 2019 Yılında Fırlamasının 3 Nedeni

Bitcoin’in 2019 Yılında Fırlamasının 3 Nedeni

Ticaret Savaşları

Singapur devlet hazine fonu GIC Salı günü yaptığı açıklamada, tahvil piyasalarına yapılan yatırım konusunda temkinli olduğunu söyledi. Bölgenin en önemli yatırımcısı karamsarlığını devam eden ABD-Çin ticaret savaşından alarak, iki ekonomi arasındaki siyasi mücadelenin gelecek mali çeyreklerde düşük getiri sağlayacağı için fonlarını hazırladığını söylüyor.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Fiyat Analizi : Direnç Noktası 4500 $

Yarılanma ve Madencilerin Bitcoin İstiflemesi

Cuma günü Osaka’da düzenlenen G20 Zirvesi sırasında ABD ile Çin arasındaki ilerlemenin bir işareti, Bitcoin pazarında aşağı yönlü yüzde 3’lük bir düzeltmeye sebep oldu. Ancak, Fundstrat’tan Thomas Lee’ye göre, makroekonomik ölçekte böyle olumlu bir gelişme, kripto para biriminin genel temellerine zarar vermez.

Bitcoin'in 2019 Yılında Fırlamasının 3 Nedeni

Bitcoin’in 2019 Yılında Fırlamasının 3 Nedeni

Tanınmış pazar analisti Alex Krüger, bu tweet’teki yükseliş faktörlerinden bazılarını bugün hatırlattı ve yaklaşmakta olan yarıya ve madencilerin istifçilik yapmalarını vurguladı.

Kripto para borsası Bitci hakkında yazdığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  XRP Fiyatlarında Durumlar Üzücü !

Kaynak: Bitcoinist

Yorum Yok

Cevap bırakın