Bitcoin’in 10.000 Doları Geçmesi Piyasayı Yeşil Hale Getirdi

Son 24 saat içinde, dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, fiyatına yaklaşık 1.200 ABD doları ekledi. Dün bu saatlerde, BTC 9.700 $ üzerinden işlem gördü. Ancak yazı yayına hazırlanırken, lider kripto para günlük tabloda % 11.5’lik bir kazanç ile 10.910 dolarlık bir paya sahip oldu. piyasayı yeşil yaptı.

Mevcut piyasa durumu, Bitcoin 8.000 $ ‘a ulaştığında ve son olarak iki hafta içinde 10.000 $ ‘a yükseldiği 2017 yılındaki durumuyla benzerlik gösteriyor. Bu sefer, Bitcoin yaklaşık bir aydır 8 bin dolarlık direnç seviyesiyle mücadele etmesine rağmen, bu direnci kırmasından bu yana yükseliş momentumunda. Bugün piyasada birkaç kayıp olmasına rağmen, tüm büyük kripto para birimleri de önemli kazançlar kaydediyor; Ancak, Bitcoin’e karşı çoğu altcoin kırmızı renkte.

Bitcoin'in 10.000 Doları Geçmesi Piyasayı Yeşil Hale Getirdi

Bitcoin’in 10.000 Doları Geçmesi Piyasayı Yeşil Hale Getirdi

Ethereum da Artış Gösterdi

Ethereum’un nihayet 300 doların üzerine çıkması Ethereum hayranları için de mutlu bir an oldu. Ethereum günlük % 7.29 oranında artış gösterdi. Ripple da bir boğa hissiyatında. Ripple’ın değeri ise % 3.58 oranında arttı ve fiyatı 0.457 $ ‘a yükseldi.

Bitcoin’in 10.000 dolar sınırını aşması piyasaların genelinde yeşil renk olarak kendisini gösterse de bu durumdan hiç etkilenmeyen kripto paralar da yok değil. Ancak kalbur üstü olarak adlandırılan birkaç büyük altcoin bu durumdan olumlu yönde etkilendiler. Pek çok uzmana göre Bitcoin’in 10.000 dolar sınırını aşmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de Facebook’un yeni kripto para birimi olan Libra’nın tanıtılması. Bu sebepten dolayı piyasalarda meydana gelen rahatlama kripto paraların hareketlerinin de kolaylaştırmışa benziyor.

Libra’nın tanıtılmasını bekleyen ve bu yüzden ellerindeki varlıkları hareket ettirmeyen yatırımcılar bu tanıtım süreci sonunda verdikleri kararlar ile beklettikleri yatırımları yapmaya başladılar. Bu da kripto para piyasasını yeniden canlandıran etmenlerden bir tanesi oldu.

Bitcoin’in 10.000 Dolara ulaşması hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Cryptopatato

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Sonunda 10.000 Dolar Oldu başlıklı makalemizde Bitcoin 10.000 dolar, Bitcoin kaç dolar ve Bitcoin ne kadar oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın