Bitcoin'e Bir Darbe'de Google'dan | KoinTimes

Bitcoin’e Bir Darbe’de Google’dan

Çok uluslu arama motoru Google, Facebook’un ayak izlerini takip ederek, kripto para için reklam vermeyi yasakladığını duyurdu.

Şirket bu hafta başlarında yaptığı bir duyuruda , Haziran ayından itibaren dijital para birimleri de dahil olmak üzere finansal hizmetler için yasaklanan reklamları görecek olan finansal hizmetler politikasını günceleyeceğini söyledi.

Ayrıca, toplayıcılar ve bağlı kuruluşlar için reklamların, diğer şeylerin yanı sıra, kripto para birimi reklamları sunamayacağını da ekler. Duyuru şirketin neden bu yaklaşımı almaya karar verdiğine işaret etmedi. Bununla birlikte, yasağın, ilk para teklifleri, kripto para birimi takasları, kripto paralı cüzdanlar ve kripto karşılığı ticaret tavsiyeleri de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, kripto para karşılığıyla ilgili içerik için de geçerli olduğunu belirtmiştir.

En büyük dijital reklamcılık sağlayıcısından yapılan bu duyuru, Facebook’un kripto paralarla ilgili reklamları yasaklama kararından aylar sonra ortaya çıkmasıyla dikkat çekicidir.

Ocak ayının sonunda sosyal medya platformu, ‘yanıltıcı veya aldatıcı’ olabilecek tanıtımları önlemek için dijital para birimleriyle ilgili reklamları yasaklamanın adımını attığını duyurdu. Bir Facebook ürün yönetim müdürü olan Rob Leathern, bir şirketin blog gönderisini yasağı açıkladı :

İnsanların, dolandırıcılık veya aldatma korkusu olmaksızın Facebook reklamları aracılığıyla yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeye ve öğrenmeye devam etmelerini istiyoruz. Bununla birlikte, şu anda iyi niyetle çalışmayan ikili opsiyonlar, ICO’lar ve şifreleme reklamları yapan birçok şirket var.

Şirket ‘aldatıcı ve yanıltıcı reklam uygulamalarını daha iyi tespit etmek için çalıştığı için’ politikanın kasıtlı olarak geniş olduğunu ‘sözlerine ekledi.

Dijital para piyasasının yaşadığı ilgi, dolandırıcılığın insanları kandırmak için çevrimiçi siteler kullandığı yönünde endişeler uyandırdı. Geçtiğimiz aylarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), menkul kıymet yasalarının birçok kripto paraya ve bunları takas eden borsalara uygulandığını açıkladı. Sonuç olarak, piyasa fiyatları yatırımcılarla düştü endüstriye daha fazla baskı uygulanacağından endişe ediyor.

Bu ayın başlarında SEC şunları söyledi :

Bir platform, menkul kıymetler olan ve federal menkul kıymet yasaları tarafından tanımlandığı şekilde bir “değişim” olarak faaliyet gösteren dijital varlıkların alım satımını sunuyorsa, platform ulusal bir menkul kıymetler borsası olarak SEC’e kayıt yaptırmalı veya kayıttan muaf tutulmalıdır.

Ajanstan duyurudan sonra, bitcoin’in fiyatı 10,000 $ ‘lık anahtarın% 10 altına düştü. Bazı analistler, SEC’in bitcoin’e daha az odaklandığına ve daha çok ilk para teklifleri (ICO’lar) yoluyla finanse edilen daha küçük sikkeler olduğuna inanıyor.

Yorum Yok

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status