Bitcoin’den Beklenen Düşüş Gerçekleşiyor

Kripto para piyasasının belirleyicisi, geçtiğimiz hafta 20 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, son günlerdeki fiyat kayıplarıyla 14 bin doların da altına inerek 13 bin 107 dolar düzeyine geriledi.

Bitcoin 219 milyar dolarlık piyasa değeriyle, toplam 1,375 adet kripto paranın oluşturduğu 541 milyar dolarlık piyasanın yüzde 46.3 ünü oluşturuyor. Kripto para piyasasında son 24 saatlik işlem hacmi ise 37.4 milyar dolar olarak kaydedildi.

Piyasa değeri sıralamasında ilk beşte yer alan kripto para birimlerindeki günlük değişimler, Bitcoin yüzde 23.73, Litecoin yüzde 31.18, Bitcoin Cash yüzde 40.66 ve Ethereum yüzde 26.39 düşerken bu genel düşüş kripto para piyasasının yükselen birimi Ripple da bulaşarak kripto paranın değerini yüzde 7.05 düşürdü.

Tavsiyemiz  kesinlikle panik bir havaya bürünmemeniz , aksi halde zararınızı arttırmak dışında bir yararı olmayacaktır.Bitcoin sabır gerektiren bir yatırım türüdür,Şu an ki devinimleri olağandır.Bitcoin recat dönemine girmiştir.Bu recat döneminden çok güçlü çıkacağını düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply