Bitcoin’de düşüşler başladı, Beklenen fiyatlanma ne olacak?

Bitcoin son günlerde düşüş eğilimini sürdürmektedir. Bugün de düşüşe devam etti. Bitcoin fiyatı, çoğu borsalarda 9100 dolar bandına kadar düşüş yaşadı.

Yatırımcılar Bitcoin’de yeni yönün ne tarafa olacağını istişare ederken  9100 dolar bandına kadar sert bir şekilde kırılması ve 8xxx dolar bandına kadar gerileme yapabileceği halving fiyatlanmasını etkisini yok edebilecek  seviyeler olduğunu önceki haberlerimizde belirmiştik..

Bu konu bakımından önem araz eden  destek seviyelerinde işlem yapan BTC, düşüş trendi devam ederse korkulan 9100 dolar bandı altına doğru ilerlemeye devam edecek.

Bitcoin fiyatının ne yönlü olacağını bilmek neredeyse imkansız olduğu şu süreçte, Kripto para yatırımcılarının 10.000 dolar üzerindeki umutlarının yok olduğu ve FOMO (fırsatı kaybetme korkusu)  korkusunun artık piyasaya hakim olduğunu belirtmek hatalı  olmaz. Mayıs ayında gerçekleşecek olan bitcoin halving olayının yaklaşması ve  balinaların kar satışlarının başlamasından  kaynaklı bu dönemde daha büyük düşüşler  yaşanabilir.Düşüş devam ederse 8450 ve 7950 dolar destekleri denenebilir.

 

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın