Bitcoin’de Düşüş Devam Ediyor: 8000 Dolar Görüldü

Yaklaşık 2 haftadan bu yana düşüş trendi gösteren Bitcoin bugün sabah saatlerinde seviyesine kadar indi. Ayı bayrağı açan BTC’de 8000 dolar kırılırsa düşüşün hızlanarak devam etmesi bekleniyor.

2 hafta öncesine kadar long işlem için bekleyen kullanıcıların umutları ardı ardına gelen iki ani düşüş ile bir anda yok oldu. Ancak şimdi ise dipten alım yapmak için bir başka fırsat doğmuş durumda. Bunun için 8000 dolar seviyesinin biraz daha altına düşülmesi bekleniyor. Pek çok analistin ortak görüşü düşüşün 7650 dolar seviyelerine kadar devam edeceği yönünde. Bir başka deyişle dip hala görülmedi.

İran’daki İnternet Yasağının Etkisi mi?

Bitcoin’deki düşüşün İran’daki internet yasağı ile alakalı olduğunu düşünenler de var. Eğer düşüş gerçekten bu konu ile alakalıysa düşüşün devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Çok kısa bir süre önce lider kripto paranın 12.000 dolar seviyelerine çıkacağı tartışılırken bir anda 8.000 dolar seviyelerine inmek bunun balinalar tarafından kurgulanan bir oyun olduğunu da akıllara getiriyor. Zira zaman zaman Bitcoin’in değerinde ani yükselmeler ve düşüşler görülmekte. Bu da kaldıraçlı işlemde paraları olan insanların kaybetmeleri anlamına geliyor.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Fiyatı Aniden 8400 Dolar Seviyelerine Düştü başlıklı makalemizde bitcoin fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın