Bitcoin, zirvedeki yerini koruyor

Küresel piyasada en çok tercih edilen  kripto para olan Bitcoin, zirvedeki yerini korumaya devam ediyor.

Dünya üzerinde en kullanılan kripto para birimlerini bulmak amacıyla kullanıcılar üzerinde araştırma yapıldı.  Yapılan araştırmada kripto para yatırımcılarının ve tüccarların en çok tercih ettikleri kripto para biriminin Bitcoin olduğu görüldü.

Bitci.com  kullanıcıları üzerinde yapılan araştırmada; kullanıcıların  yüzde 36.4’ü Bitcoin’i tercih ederken, 2.sırada yüzde 11,7  Ripple ve yüzde 5 , 7 ile Digibyte 3.Sırada yer aldı.

Türkiye’de her geçen gün artan kripto para talebi, geçmişte sadece Bitcoin ile sınırlı olan kripto para dünyasında genişleme devam ederek  alt koinlere doğru yayılmaya  başladı. Türkiye’de faaliyet gösteren önde gelen haber platformlarından Kripto Arena  (kriptoarena.com)  alım satım platformu üzerinden araştırma yaptı.

İLGİLİ:  Bitcoin İle Çalışan Kümes

Yapılan araştırma;  Türkiye’nin bu alandaki kripto para yatırım hacimim koinlere dağılımını ve sonuçlarını  oartaya konulan veriler  Bitcoin’in ilk sırada olduğunu gösterdi. Bitcoin’i ikinci sırada Ripple ve üçüncü sırada ise Digibayte  takip etti.

Araştırmaya göre; Dünya üzerinde en fazla takip edilen kripto  para birimi olan Bitcoin, Türkiye pazarında da ilk sırada gelen para yine Bitcoin oldu. Yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği Bitcoin, Türk Lirası üzerinden alım satım yapılabilmektedir. Kripto para birimlerinden  Ripple ve Digibyte son  dönemlerin popüler para birimleri arasında yer almaktadır.

İLGİLİ:  Ripple, XRP Satışlarında Önemli Bir Düşüş Bildirdi

Sadece Türkiye’deki kripto para yatımcıları üzerinden yapılan araştırmada  en çok ilk üc para biriminin işlem yaptığı ve bunların paylarının daha hızlı geliştiği ifade edildi.

Yorum Yok

Cevap bırakın