Bitcoin Yükselişe Ne Zaman Başlayacak ?

Geçen hafta, Amerika doları karşısında % 24 tek çöküş yaşam sürdüren kripto para pazarı, defa sert tek revizyon yaşamaya başladı.7700 dolara kadar düşen Bitcoin 9000 dolara çıkma yoluna girmiş gibi gözüküyor.

Kripto yatırımcısı Luke Martin’e göre, Bitcoin’in iyileşme sürecinde gösterdiği yukarıya doğru hareket, pazar üzerindeki baskıyı bir miktar rahatlatacak.

Bitcoin 9000 dolara çıkabilir fakat hangi şartla ?

Martin’e göre, tarihsel süreçte, CME Bitcoin vadeliler sözleşmelerinin müddetinin dolması, BTC ücretinin yukarıya doğru gerçekleşen trendinde defa pozitif tek tesire sahip. Geçen ay örneğin, CME Bitcoin vadelilerin müddetinin dolmasının sonrasında, BTC dolar karşısında % 11 iyileşme gözler önüne serdi.

“ Maliyet 9600 doların altına düşmüştü ve sonrasında maliyet düzelecek mi suali gündeme gelmişti.
Düzelmişti de.”

Bitwise’ın Mart ayında gösterdiği gibi, CME bitcoin vadeliler pazarı, düzmece hacimleri hesaba katmazsak, günlük BTC prosedür hacminin devasa tek bölümünü meydana getiriyor, . Bu sene ilk haftalarında Bitwise inceleme takımı şu şekilde söylemişti:

” Düzmece hacimleri saymadığınız vakit CME ve CBOE vadelilerin hacimleri defa devasa tek yer kaplıyor piyasada, tahminen 91 milyon dolar.Özelllikle de realite hacimle karşılaştırılınca ( Şubat 2019 %35).

Çünkü CME düzenlenmiş tek borsa ve ETF için oldukça önemli olan tek büyüklüğe sahip. CME bitcoin vadelilerinin potansiyel tesiri göz ardı edilemez.Ve uzun vadede Bakkt günlük prosedür hacmi ehemmiyetli ölçüde büyüyecek ve bütün vadeliler piyasasının Bitcoin maliyeti üstünde tesiri olacak

İLGİLİ:  Venezuela Ülkedeki Sermaye Girişini Artıracak Kripto Para Havale Platformunu Başlattı

CME’den farklı, maliyet yükselmesini tetikleyecek etkenlerin olduğunu gösteren, yöntem göstergeler var. RSI endeksi örneğin, Bitcoin’in aşırı satış ilçesinde olduğunu meydana koyuyor.

Alternatif ek  olarak altcoinlerden de dolar karşısında toparlayanlar var. Ethereum ve Tron bu defa kuvvetli iyileşme bulguları işaret etmektedir. Ethereum iki günlük bir müddette % 14 kadar iyileşme gözler önüne serdi ve 153 dolardan 174 dolara çıktı.
ETH ise lâhza bakımından 175 dolar oldu ve % 5.82 tek kıymet kazanımı var. Yüksek kıymet yaftası gösteren farklı tek altcoin de Tron. Tron 0,013 dolarda ve % 7.13 yükseliş işaret ediyor.Bu gidişle Bitcoin 9000 dolara yeniden çıkabilir.

İLGİLİ:  Ethereum’un “İstanbul” Sert Çatalı Ekim’de Testnet Üzerinde Aktif Olacak

BTC’nin 7500 doların altına düşmesi İmkansız gibi !

Tüccarlarda Bitcoin ücretinin 7700 doların altına inme ihtimalinden kaynaklı bir korku  var.Eğer Bitcoin bu seviyeye  inerse o vakit ilk aşamada 6000 dolar ve 7000 dolar bandında bulacak kendini, ve bu tür tek vaziyet da defa mümkün görünmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın