Bitcoin Yeniden 10.000 Dolar Sınırında. 14.000 Dolar Görülecek mi?

Yaklaşık 2 haftadır Bitcoin tamamen stabil bir şekilde deta olduğu yerde duruyordu. Her ne kadar aralarda ani iniş ve çıkışlar olsa da bu hareketlerin balinalar tarafından bilinçli bir şekilde yapılan hareketler olduğu herkes tarafından biliniyordu. Zaten balinaların suda olduğunu bilenler BitMex gibi kaldıraçlı işlemlere olanak sağlayan borsalarda işlem yapmayı durdurdular. 

Uzun vadede kazanç elde etmek isteyenler için ise 9.500 dolar seviyeleri alım yapmak için oldukça uygun seviyeler oldu. Buradan alım yapanlar lider kripto para biriminin yeniden 10.000 dolar seviyesine gelmesiyle biraz daha umutlandılar. Çünkü uzun sürelerdir denenen ama bir türlü kırılamayan 12.000 dolar seviyesini kırmak için yeni bir fırsat ortaya çıktı. Pek ok analizciye göre 12.000 doların kırılması 14.000 dolar ve üzerinin görülmesi için de uygun ortamı hazırlayacak.

bitcoin fiyatı ile ilgili öneriler

Bitcoin Yeniden 10.000 Dolar Sınırında. 14.000 Dolar Görülecek mi?

Ancak bütün bunları konuşurken mutlaka balinaların varlığını da unutmamak gerekiyor. Piyasayı, istedikleri zaman istedikleri gibi yönlendiren balinaların yaratacakları ani hareketlere karşı da temkinli olmakta fayda var. Balina hareketleri genellikle belli bir yöne doğru yüksek artış ya da düşüş şeklinde kendini gösteriyor. Bu hareketler çoğu zaman piyasanın hareket yönünün tersine olmakta ve bu sayede kaldıraçlı işlem yapanların para kaybetmelerine sebep olmakta. Balinaların yarattıkları ilk hareketten kısa bir süre sonra bu hareketle aynı şiddette tersine bir hareket daha yapılıyor ve bu iki ani hareket sayesinde balinalar kazançlarına kazanç ekliyorlar. Elbette olan yine ufak paralarla kar etmeye çalışanlara olmakta.

2 Eylül’ün ilk saatlerinden itibaren Bitcoin yeniden yukarı doğru ivme kazanmış durumda. gece 00:00’da 9.600 dolar seviyesinde olan lider kripto para haberimizin hazırlandığı sırada 9.961 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bir önceki yazımız olan BTCTürk Yeni Malatyaspor’a Sponsor Oldu başlıklı makalemizde Yeni Malatyaspor'un BTCTürk ile anlaşması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın