Bitcoin Yeni Sürece Girdi !

Kripto paraların amiral gemisi olan Bitcoin (BTC) için hazırladığı stock-to-flow seviyesi modeli ile tanınmış meşhur kripto para analisti PlanB, son olarak yaptığı izahında Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek tek tweet ile belirtti.(Bitcoin Yeni Sürece Girdi !)

Ünlü Analist, BTC’nin 6 ile 12 ay arasında kuvvetli tek ralliye çıkabileceğini söyledi ve bu tarihler gerçekte BTC’nin sıradaki blok mükafatı yarılanması ile de çakışmakta.

Stock-to-flow olarak malum model temelde tek varlığın imalat miktarı ve buna olan isteği yorumlamak için kullanılıyor.

Bitcoin Yeni Sürece Girdi !

Bitcoin Yeni Sürece Girdi !

Bundan seneler evvel hep altın lehine işleyen model, PlanB’ye göre bundan sonra Bitcoin lehine işlemeye başladı ve blok mükafatı yarılanması eşliğinde bu henüz da belirgin tek hal alacak. Almanya’nın en devasa bankalarından birisi de mevzubahis modeli esas alarak yaptığı tahminde BTC’nin yarılanma ertesi 90.000 dolar olma ihtimalini ifade etmişti.

Bitcoin İçin Yeni Süreç Başlıyor

PlanB, Bitcoin’in yeni tek sürecin kapısında olduğunu vurguladıktan ardından, şu lâhza için defa pozitif tek tablo olmasa da, önümüzdeki 6 ile 12 ay için epey heyecanlı olduğunu söyledi. Bitcoin ise bu metnin kaleme alındığı süreçte 200 dolarlık bareminde düşüş yaşadı. ve 8.200 dolar seviyelerine geriledi.

Bir önceki yazımız olan Ripple'da İşlem Rekoru Kırıldı ! başlıklı makalemizde ripple hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın