• Satoshi Nakamoto, Bitcoin işlem ücretlerinin merak konusu.
  • bitcoin yarılanmasından  sonra, Bitcoin madencileri kar elde  etmek için daha fazla ücret ödemek zorunda kalacaklar.
  • Bazı blockchain uzmanları bunun yerine madencilik zorluğunun düşeceğini savunuyor.
Mayıs 2020’nin ortalarında, madencilik ödülleri olarak verilen Bitcoin arzı yarıya inecek. “ Yarıya indirmek ” olarak bilinen para politikası Bitcoin’in protokolüne kodlanmıştır ve yaklaşık dört yılda bir gerçekleşir. Bitcoinlerin son çıkarılacağı yıl olan 2040’a kadar olmaya devam edecek.

Geçmiş yıllarda, Bitcoin yarılanması Bitcoin’in fiyatındaki artışla ilişkilendirildi. Bunun Mayıs ayında da olacağını düşünüyorum. TopMonks Blockchain Studio’da Josef Tětek, Bitcoin ve Ethereum analisti gibi bazıları; Kraken’de iş geliştirme direktörü Dan Held; ve Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakomoto, Bitcoin yarılarının ağın kullanımını daha pahalı hale getirebileceğini öne sürüyor.

Satoshi’nin ücretler ve ödüller için vizyonu

“Birkaç  yıl içinde ödül çok küçük olduğunda, işlem ücreti düğümler için ana tazminat haline gelecektir. Eminim 20 yıl içinde çok büyük bir işlem hacmi olacak ya da hiç bir hacim olmayacak, ”dedi Nakamoto , BitcoinTalk ile ilgili bir forumda . Başka bir deyişle, ağ başarısız olmazsa, madencilik ödüllerinin yerini almak için ücretler artacaktır.