Bitcoin ve Ethereum Teknik Analizi : 21.05.2019

Analizi

Direnç noktası olan 8,400 dolar seviyesinde bulunuyor. Bir tarafta dört kere yükselme girişimi gördük ve şuana kadar başarılı bir kırılma gerçekleşmedi, öte yandan yükselmenin şu anda piyasayı korkutmadığı anlaşılıyor. Bitcoin 8,000 dolar bandından işlem yapmaya devam ediyor. Destek hattı 7.600 $ band seviyesindedir. Band, kırılgandır ve duble top çizme olasılığı yüksektir ve şu anlık düzeltme hala söz konusu  değildir. Ancak gördüğümüz gibi, Bitcoin fiyatı her zaman ki gibi başına buyruk hareket  şekilde davranıyor; çünkü teknik analizlerin çoğu, 6,00 dolar civarında çok güçlü bir direnç gördüğü  halde bu direnç hattı kolay kırıldı.

BTCUSD-min

Dolar  karşısında direnç noktası 280 dolar vekırılma gerçekleşirse, gördüğümüz tersine eğiliminin  gerçekleşmesi mümkün olacak. Destek hattı bu aralıkta 230 $ civarında tutuyor.

ETHUSD-min

Bitcoin fiyatı Kasım ayından bu yana 4 kere pump atağına geçti . Ethereum o zanab yaklaşık 0.024 BTC. Büyük destek hattı , fiyatı yaklaşık 0,033 BTC’ye geri döndürdü. Bu aralıktaki direnç hattı 0.034 BTC’dedir.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Cash Fiyat Analizi 16.05.2019 başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoin cash ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın