Bitcoin Vadeli İşlem Piyasası Bakkt İlk Alımını Yaptı

1

Bakkt, planlanan bitcoin vadeli işlem borsasını bu ay planlandığı gibi başlatamayabilir, ancak bu şirketin projelerini geliştirmesini engellemez.

CEO’su Kelly Loeffler Pazartesi günü yaptığı açıklamada , New York Menkul Kıymetler Borsası destekli bir girişimin, bağımsız bir vadeli işlem komisyon tüccarı olan Rosenthal Collins Group’a (RCG) ait olan “belirli varlıklar” ı satın aldığını açıkladı . RCG, daha önce müşteri hesaplarını sattığını ve ticari şirketi İngiliz Marex Spectron firmasına aracılık ettiğini açıklamıştı .

Bakkt daha önce bir fon turunda yaklaşık 183 milyon dolar topladığını ve borsanın altyapısını inşa etmeyi planladığını açıkladı.

Bakkt‘ın risk yönetimi ve hazine işlemlerini iyileştirmesine yardımcı olacağını, Loeffler, anlaşmanın Bakkt’ın kara para aklamayı önleme / müşteri-müşteri operasyonlarını iyileştirmeye de yardımcı olacağını belirtti.

İşlemin gelecek ay sonuçlanması bekleniyor.

Loeffler, şirketin beklenen vadeli döviz alım-satım işlemlerinin başlatılmasında yasal bir gecikmeye atıfta bulunduğunu ekledi:

“Bu devralma, kripto pazarlarımızda düzenlenmiş ticaretin başlatılması için CFTC tarafından düzenleyici onay beklediğimiz için hala ayakta durmadığımız gerçeğinin altını çiziyor. Misyonumuz, yenilikçi bir platform oluşturmak için teknolojiye önemli yatırım yapılmasının yanı sıra, dijital varlıklar için en güvenilir. Fintech ekosistemini sunmak için finansal piyasa uzmanlığını gerektiriyor ”dedi.

Bakkt daha önce 24 Ocak 2019’da vadeli döviz alım satım işlemine başlamayı planladığını açıklamıştı. Bununla birlikte, şirket, müşterilerin kendi “deposundaki” nezaretinde bitcoin bulundurmayı planladığı için, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu aracılığıyla hala onay bekliyor .

CFTC ilk önce 30 günlük bir yorum sürecine başlamalı ve genel halkın düzenleyicinin henüz yapmadığı teklifleri değerlendirmesini sağlamalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.