Bitcoin Teknik Göstergeleri “Alış” Diyor

Kilit Bitcoin teknik göstergeleri, neredeyse bir aylık düşüşün ardından yeniden yeşile döndü. Bir hafta önce başlayan ralli, dün 12.000 $ ‘ın altındaki küçük gerilemeye rağmen hız kazandı. Bugün ise haberin hazırlandığı saate kadar düşüş olsa da şu anda yeniden 12.000 dolar aşılmış durumda.

Bitcoin Trend Göstergesi “Yeşil” Yanıyor

Bloomberg’e göre, son zamanların ekonomik kargaşa bir sığınak olarak insanların Bitcoin’e yöneldiklerini ortaya koydu. Bu yükseliş, GTI VERA Yaklaşık Sapma Göstergesi adı verilen önemli bir eğilim göstergesinin şimdi bir alım sinyali gösterdiğine bağlandı.

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca görülen alım satıma dayanarak bu gösterge BTC’nin hafta sonundan bu yana kazandığı değer sebebiyle yeşil renge döndü. Geçen hafta bu günlerde dünyanın önde gelen dijital varlığı 9.750 dolar civarında işlem görüyordu. O zamandan bu yana mevcut fiyatı için %20 oranında önemli bir etki yarattı.

Bloomberg istihbarat analisti Mike McGlone, gelgitin diğer risk varlıklarına kıyasla Bitcoin için arttığını söyledi;

“Bitcoin, altına benzer şekilde, yarı para olarak görülen varlıklara olan talebin artmasının temel sebebi olmaya devam etmeli. Olumlu makroekonomik temeller- tahvil getirilerini düşürmek ve borsanın yükselmesini sağlamak – gibi olaylara karşı dayanıklı görünüyor. Bu da Bitcoin’in diğer kripto varlıklarından ayrı bir yere konulması gerektiğini gösteriyor.”

Çin’in Etkisi

Altın yatırımcı Peter Schiff gibi birçok yatırımcı, Çin’in bu hafta Bitcoin’in fiyat hareketindeki rolünü reddetti. Ancak çizelgeler her şeyi anlatıyor. Tüccar ve analist Luke Martin, Bitcoin ve USD / CNH için grafiklerdin örtüştüğünü savunuyor.

“Bu iki grafik Ağustos ayının başından beri aynı görünüyor. Neredeyse aynı anda yüksek oranlara çıkmışlar. En yüksek seviyelere aynı zamanda ulaşmışlar.”

Bitcoin Teknik Göstergeleri “Alış” Diyor

Bitcoin Teknik Göstergeleri “Alış” Diyor

Luke Martin, BTC’nin 11,8 milyar doların üzerinde işlem görmeye başlarsa tekrar yükselişe geçeceğini ekliyor. Bu fiyat aralığı, oluşmaya başlayan bir serinin en üstündedir. Düşük destek bölgesi 11,2 milyar dolar civarında olduğu için 10 bin dolarlık bölgedeki fiyatları oldukça hızlı bir şekilde görebilecek.

Dört saatlik grafikte az önce oluşmuş olan altın renkli bir haç da daha fazla kazanca işaret ediyor olabilir. Gecikmeli teknik gösterge aynı zamanda eğilimin tersine dönmesine işaret ediyor. İki hareketli ortalama, yükseliş hissiyatını artıran günlük grafikte daha da artmaktadır.

Kaynak: Bitconist

Bir önceki yazımız olan Bitcoin 12.000 Dolar Oldu Anında Düzeltme Geldi başlıklı makalemizde Bitcoin'in 12.000 dolar olması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın