Bitcoin Teknik Analizi – Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

Geçmişte büyük bir patlama yaşayarak insanları milyoner yapan Bitcoin, o tarihten beri insanların dikkatli bakışlarını üzerinde toplamış durumda. En ufak bir hareket insanların akıllarına yine acaba mı sorusunu getiriyor. Mart ayının ikinci haftasına girdiğimiz şu günlerde her zaman olduğu gibi güncel yapıyor ve önümüzde bizi nelerin beklediğine göz atıyoruz.

12 Mart 2019 itibariyle Bitcoin’in 4000$ direncini bir türlü kıramadığına tanıklık ediyoruz. Bundan üç gün önce 4046$’ı gören Bitcoin, boğaların olaya müdahalesinden sonra yeniden düştü. Ancak her şeye rağmen yine de 12 günlük bir EMA kırılmış oldu. Mart ayının başından bu yana Bitcoin tarafında bir yükseliş eğilimi vardı. Sürekli olarak 3900 doların bir altına inip bir üstüne çıkan kripto paraların lideri 4000$ direncini bir defa kırdıktan sonra yine 3900’lere doğru düşüş yaşadı. Şu anda ise 1 Bitcoin 3823 dolar üzerinden işlem görmekte.

Bitcoin Teknik Analizi – Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

Bitcoin Teknik Analizi – Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

?

Şu an için Bitcoin 26 günlük EMA’nın üzerinde bir çizgide ilerliyor. Eğer yukarı yönde bir EMA kırılımı görülürse bu durum Bitcoin’in çok daha fazla bir yükseliş eğilimi göstermesi anlamına geliyor. Mart ayı boyunca kalburüstü olarak tabir edilen kripto paraların neredeyse tamamında az da olsa bir yükseliş olacağı uzmanların yaptıkları analizler neticesinde ortaya çıkmıştı. Ancak bazı paraların büyük firmalarla anlaşmaları onların yükselişlerinin çok daha fazla olmasına sebep oldu. Bu bağlamda Bitcoin ise azar azar ve stabilitesini koruyarak bir ivmelenme içinde.

Bitcoin Teknik Analizi – Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

Bitcoin Teknik Analizi – Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

Bitcoin teknik analizi yaparken özellikle “kısa vadede” Bitcoin’in durumunu ayrıca ele almak gerekiyor. Mart ayının başından beri yükselişte olan Bitcoin 4000$ seviyesini birkaç kere zorlamış ve bir defa bu direnci kırmıştı. Önümüzdeki günlerde ise bu direnci bir kez daha ama bu sefer kalıcı olarak kırabilme ihtimali mevcut. Geçmiş analizlerden elde ettiğimiz istatistiklere bakıldığında bu net bir şekilde görülmekte. Ancak asıl soru işareti burada ne kadar süre ile kalacağı? Eğer kalıcı olabilirse bu durum özellikle Nisan ayı için faklı bir Bitcoin senaryosunun devreye girmesi demek.

Al-Sat sırasında yapılmaması gerekenler hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın