Bitcoin Teknik Analizi: 31 Mayıs 2019

Dün itibariyle Bitcoin’in yukarı doğru ivmelendiğine şahit olmuştuk. Pek çok kişi için bu yukarı baskı hareketi gereksiz görülmüştü. Nitekim 31 Mayıs itibariyle, geçerli olan bu yukarı baskı hareketi ortadan kayboldu. 9000 doların üzerine çıkan Bitcoin yeniden 8200 dolar seviyelerine geriledi.

6000 Dolar Görülebilir

Sadece iki ay gibi kısa bir dönemde değerini ikiye katlayan Bitcoin hakkında sürekli olarak yeni spekülasyonların ortaya atılması oldukça doğal karşılanan bir durum oldu. 9000 doların üzerini görmesiyle birlikte insanların umutları da arttı. Uzmanlara göre uzun süren dalgalı hareketin sonucunda Bitcoin’in bu seviyelere kadar yükselmesi zaten bekleniyordu. Ancak bugün itibariyle yeniden Mayıs ayının 3. haftasındaki değerine geri döndü. Bugünden itibaren ortaya çıkan beklenti ise bir süre daha yatay hareketliliğin devam edeceği yönünde. Geçmişe bakıldığında bu tür yatay hareketler mutlaka önemli düşüş ya da yükselişle son bulmakta.

Bitcoin’in 8000 doların altına düşmesi halinde beklentiler lider kripto paranın 6000 dolarlara kadar ineceği yönünde. Buna karşın 8900 dolarlara yeniden çıkılırsa bu sefer de bir düşüş yerine önemli bir yükseliş beklemek daha doğru olacaktır. Bu noktada ise 10.000 doların görülmesi mümkün.

Bitcoin’in bu durumu Altcoinler tarafından da dikkatli bir şekilde izleniyor. Çünkü Bitcoin tek başına tüm piyasayı yönlendirmekte. Bitcoin’in düşüşü Altcoinler üzerinde çok daha büyük bir düşüş etkisi yaratmakta. Bu nedenle piyasalardaki Bitcoin tedirginliği yakından takip ediliyor. Günlük bazda değerlendirildiğinde azar azar düşüş eğilimde olan Bitcoin, genel resme bakıldığında yükseliş içinde. Bir süre daha yatay eğilimde seyrettikten sonra önemli bir değişim meydana geleceği kesin. Ancak bu değişimin olumlu mu yoksa olumsuz bir değişim olacağını zaman gösterecek.

Bitcoin’in telif hakkı ile ilgili olarak yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Yükseliş Nedeni Nedir ? başlıklı makalemizde bitcoin, kriptopara ve tether hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın