Bitcoin Teknik Analizi

  • Bitcoin fiyatı, mevcut destek seviyelerine doğru fırladı ve döndü ancak yine de çift dipli bir paterni tamamlamak için yolda.
  • Fiyat, 6,600 $ seviyesindeki yakıta yakınlaşıyor ve daha yüksek bir kırılma, yükseliş eğilimini doğrulayabiliyor.
  • Teknik göstergeler satış baskısının varlığını gösteriyor olsa da.

Bitcoin fiyatı, tüccarlar, bitcoin ETF uygulamaları hakkındaki SEC kararından önce konumlandıkları için volatilitede bir artışa maruz kaldı.

Teknik Göstergeler Sinyalleri

100 SMA, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğuna işaret etmek için 200-SMA uzunluğunun altına geçmektedir. Başka bir deyişle, çıkmazın tersine dönme olasılığı daha yüksektir. Fiyat da bu dinamik bükülme noktalarının etrafında dolaşıyor, yine de dinamik dirençli olup olmayacağına karar veriyor.

Bu bükülme noktalarını ve 6,600 $ ‘lık boyun çizgisini geçen bir kırılma, yükselişin devam ettiğini doğrulayabilir. RSI, daha düşük seviyeye dönmeye hazır görünüyor, bu yüzden hala satış baskısında bir dönüş olabilir. Öte yandan stokastik, aşırı alım seviyesine çıkmadan önce tırmanmak için bir yer var.

Geçtiğimiz 24 saat içinde volatilite artışı, VanEck ve SolidX’ten gelen bitcoin ETF uygulamaları ile ilgili SEC kararına yol açan kısa pozisyonlar üzerinde sabitleniyor. Birçoğu, yatırımcıların bitcoin ticaretini kolaylaştırmak için bu araçları yakından izliyor. Daha da önemlisi, dijital varlıklara dayalı diğer menkul kıymetler için bir örnek oluşturabilir.

Düzenleyicinin daha önce bir avuç öneriyi reddettiğini hatırlatmakla birlikte, hemen hemen bu kararı gözden geçirme planlarını açıkladı. Ancak, gözden geçirme dönemi belirtilmemiştir ve birçok kişi, ihtimallerin daha uzun sürdüğü için azalacağından korkmaktadır. Bu arada, SEC aynı zamanda, müşteriler arasında altta yatan pazarların doğası hakkında kafa karışıklığı gerekçe göstererek, Bitcoin Tracker One ve Ethereum Tracker 1 üzerinde ticareti geçici olarak durdurdu.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın