Bitcoin SV Yüzde 80 Değer Kaybetti

Çok değil daha dün haberini yaptığımız Bitcoin SV’nin 24 saat içindeki %45’lik değer kazanmasının ardından şimdi de kripto paranın resmen çakıldığı piyasalara bomba gibi düştü. . Bütün bu gelişmelerden sonra kripto paralara olan güvenin bir defa daha sorgulanması gerektiği de ortaya çıktı.

Dün itibariyle Bitcoin SV kanadında yaşanan inanılmaz yükselişle ilgili yaptığımız habere buradan ulaşabilirsiniz. Henüz bu yükselişin nedenleri araştırılmaya yeni başlanmışken yaşanan bu düşüş dün itibariyle Bitcoin SV alımı yapan yatırımcıların da büyük bir oranda zarar etmelerine sebep oldu. Bu sabah 254 dolar üzerinden işlem gören BSV, bir anda 44 dolara geriledi. Uzmanlar bu düşüşün arkasında ise 25.000’lik bir BSV alımının olduğunu söylüyorlar. Ancak BSV’nin bu seviyelerde kalması çok da uzun sürmedi. Kripto para şu an itibariyle Bitfinex üzerinde 212 dolar üzerinden işlem görmekte.

Gerçek Satoshi mi?

Yine dünkü haberimizde Bitcoin SV’nin kurucusu Craig Wright’ın kendisinin Satoshi olduğunu iddia etttiğinden bahsetmiştik. Binance CEO’su Changpeng Zhao bu duruma sinirlenerek BSV’yi liste dışı bırakmıştı. Bu konuyla ilgili olarak dün çıkan bir haberde ise Wright’ın kendi Bitcoin hesabından tam 50.000 BTC’yi bir defada transfer ederek gerçek Satoshi Nakamoto olduğunu ispatladığından bahsediliyordu. Hatta haberde bir adım daha gidilerek Zhao’nun attığı tweet ile özür dilediği ve BSV’yi tekrar listeye alacağı yazılmıştı. Ancak bu haberin gerçek olmadığı anlaşıldı. İşte Bitcoin SV üzerinde yaşayan ani yükselişin bu söylenti haberle birlikte meydana geldiği konuşuluyor. Dengelerin bu kadar hassas ve akıl almayacak düzeyde hareketli olduğu kripto para dünyasında adım atmadan önce iyi düşünmek ve ani kararlar vermemek bu iki gün içinde BSV tarafında yaşanan gelişmelerle bir defa daha anlaşıldı.

Bir önceki yazımız olan CNBC’den İlginç Litecoin Yorumu başlıklı makalemizde Litecoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın