Bitcoin SV Rehberi


İlk Çıkışİşletim SistemiKurucular
15 Kasım 2018Craig Wright
Yazılım DiliWebKısaltma
C++Bitcoinsv.ioBSV

Bitcoin SV – Türk Lirası Dönüştürücü (BSV/TL)

Fiyat dönüştürücü ile BSV/TL güncel bilgisine ulaşabilirsiniz.

Bitcoin SV Yorum

Bitcoin SV yorum ve analizlerine baktığımızda, BSV yükselişi ve gelecek vaat etmesi noktasında olumlu yorumların yapıldığını görüyoruz. Hatta kimi analist ve uzmanlar, birçok yorumda BSV için yeni BTC ifadesini sıklıkla kullanmaktadır.

Buradan bakıldığında BSV için gelecek vaat eden ve yatırım yapılabilir kripto para birimleri arasındaki yükselişini sürdüreceğini söyleyebiliriz. Ancak tüm yatırım araçlarında olduğu gibi inişli çıkışlı dönemleri dikkate alarak ve ünlü BSV yatırımcılarının analizlerini kendi yorumlarınızı katarak değerlendirmeniz daha fazla yarar sağlayacaktır.

Corona Virüs Salgını BSV’yi Nasıl Etkiler?

CoinMarketCap verilerine baktığımızda, özellikle 19 Mart’ta BSV’nin ciddi bir sıçrama yaparak %40’ın üzerinde değer kazandığını görmekteyiz. Ki bu tarih, corona virüsün dünya genelinde hızla yayılmaya başladığı tarihlere denk gelmektedir.

BSV’de görülen bu artışın, covid-19 salgınının kripto para piyasasını özellikle de BSV’yi etkilemediğini, ya da etkilerinin daha az olabileceğini göstermektedir. Ancak virüsün önümüzdeki haftalarda hangi boyutlara ulaşacağı konusunda da ciddi bir belirsizlik olması da kripto paraların geleceğinde herhangi bir net öngörünün ortaya atılmasını engellemektedir.

Dünyanın önde gelen dijital para yatırımcılarının sosyal medya paylaşımlarına baktığımızda da, her ne kadar ciddi artışlar olsa bile yatırımcıların dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunduğunu görüyoruz. 19 Mart tarihindeki %40’lık artışla 160 dolar seviyesine yükselen Bitcoin SV’nin geleceği, altcoinin piyasaya çıktığı günden beri süregelen grafiğiyle örtüşüyor. Ki devam eden yükselişinin, durum ne olursa olsun grafik çizgisini yukarı çekecek devam edeceğine dair birçok öngörü mevcut.

Piyasaya altıncı sıradan giren Bitcoin SV, bilindiği üzere 13-14 Ocak tarihli yükselişlerinde USDT’yi aşarak beşinci büyük dijital para konumuna yükselmişti. Ocak ayında da Corona virüs vakalarının Çin dışına taşmaya başladığını da dikkate alırsak, en azından virüs salgını bu seyirde devam ederse BSV’nin bu durumdan olumsuz etkilenmeyeceği öngörüsünde bulunabiliriz.

BSV Ödül Yarılanması Bitcoin Madenciliğini Artırabilir mi?

Yabancı bitcoin haberleri sunan bir kaynakta William Suberg tarafında yapılan bir analize baktığımızda, BSV ve BCH ödül yarılanmasının Bitcoin madenciliğini artırabilme ihtimali üzerinde duruluyor.

Ünlü kripto para analisti bu haberini ise, piyasa hakkında yayınlanan bir rapora dayandırmaktadır. Coin Metrics’in kapitülasyon modelini beklemesinin etkilerinin de yine BSV üzerinde olumlu bir seyre neden olacağı görüşü hâkim.

Tüm uzmanların özellikle virüsün Çin dışına yayılmasından sonra yaptığı açıklamaları dikkate alırsak, her ne kadar BSV şuan için güven verse de virüsün seyrine göre yatırım yapılması daha mantıklı görünüyor. Zira salgının şuan durumdan daha vahim bir seviyeye gelmesi, tüm piyasalarda olduğu gibi doğal olarak kripto para piyasalarında da belirsizliğin artmasına neden olacaktır. kadar BSV şuan için güven verse de virüsün seyrine göre yatırım yapılması daha mantıklı görünüyor.

Bitcoin SV Yükselişi

Kripto para piyasası yeni günde de kırmızı çizgisine devam ediyor. Stellar, Monero, Neo değer kaybederken Bitcoin SV 8. en yüksek piyasa değerli kripto para oldu.

Dün yaşanan kısa süreli yükselişin ardından bugün kripto para piyasası yeniden düşüşte. Toplam piyasa değeri 125 milyar doların altında seyrediyor ve gözünü daha aşağılara dikmiş görünüyor. Hafif bir zıplamayla 4 bin dolara ulaşmaya çalışan BTC güne yeniden kayıpla başladı. Geçtiğimiz 24 saat içinde Bitcoin iki sefer 3650 doları test etti. Haberimizi hazırladığımız sırada BTC fiyatı 3700 dolar ve son 24 saatte %6 değer kaybetmiş görünüyor.

ETH fiyatı ise giderek güçsüzleşiyor ve dünkü ufak kazancının ardından %8 kaybetmiş durumda. En değerli 10 kripto para üzerinde ayıların etkisi devam ediyor ve genellikle kripto paralar %6 ile %9 civarında değer kaybı yaşıyor. Stellar en ağır darbeyi alanlardan bir tanesi ve Monero listeye yeni giren BSV dolayısıyla ilk onun dışında kaldı.

Coinmarketcap listesini güncelledi ve Bitcoin SV’yi listeye dahil etti. Bitcoin  SV’nin piyasa değeri 1,8 milyar dolar olarak belirlendi. Yeni listeleme Bitcoin SV’yi 8. sıraya yerleştirdi, BSV Litecoin ve Cardano’nun üstünde yer aldı. En yüksek piyasa değerine sahip 12 kripto paraya bakıldığında hepsi kırmızı ancak an itibariyle Coincheck haberinin etkisiyle Nem çok sert bir düşüş yaşamıyor. Bunun haricinde Gold Bits Coin dün büyük bir pump yaşadı ve %50 değer kazandı fakat büyük ihtimalle dump yaşayacak. Chainlink %12 ile toparlarken, Ravencoin de %6 değer kazanmış durumda.

Toplam piyasa değeri bugün de dibe doğru gidiyor. Gün içerisinde yaklaşık %14  azaldı ve yaklaşık 121 milyar dolar değerinde. Bitcoin’in hangi noktada tutunabileceği belirsizliğini koruyor.

Geride bıraktığımız gün itibariyle piyasalar Bitcoin SV ’nin (BSV) inanılmaz bir şekilde artışına tanıklık ettiler. Bu artışla birlikte kripto para aniden yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Bitcoin SV’nin artışı ile birlikte son 24 saat içinde değeri tam olarak %45 oranında artmış oldu ve kripto para sırlamasında 9. sıraya yükseldi.

Bitcoin SV’nin artışı arkasında hangi nedenleri barındırıyor şu an için merak konusu. Bununla birlikte bu kripto paranın sadece bir gün içinde bu kadar yükseliş göstermesine rağmen piyasanın genelinin durağan olması da enteresan olan bir başka nokta.  BSV’nin arkasındaki isim Craig Wright. Wright zaman zaman yaptığı açıklamalarda Satoshi Nakamoto’nun kendisi olduğu iddialarında bulunmuş ve buna inanmayan ciddi bir kesim tarafından da Sahte Satoshi olarak adlandırılmaya başlanmıştı. Wright’ın bu tavrı kendi işini zora sokmuş ve en sonunda Bitcoin SV, Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao tarafından liste dışı bırakılmıştı. Bütün bunlara rağmen kendi başının çaresine bakmaya çalışan Bitcoin SV bugünkü artışla da insanları merak içinde bırakmayı başardı.

Bitcoin Cash’in başında bulunan isim Roger Ver ile Craig Wright bir anlaşmazlık sonucu ayrılmışlar ve ortaya Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) olarak iki farklı kripto para ortaya çıktı. Bitcoin SV’nin açılımı Bitcoin Satoshi Vision. Bu grup Satoshi Nakamoto’nun merkeziyetsizcilik vizyonuna sahip olduğundan dolayı bu ismi aldı. BCH ve BSV ayrıldıklarından bu yana önemli bir rekabet içindeler. Şimdiye kadar BCH’nin hep bir adım önde olduğu görülse de BSV’nin sadece bir gün içindeki %45’lik değer kazancı bu rekabeti yeniden kızıştıracağa benziyor. Bitcoin SV’deki bu inanılmaz artışın nedenlerinin de kısa zaman içinde ortaya çıkması bekleniyor.

Bitcoin SV Riski

Çok değil daha dün haberini yaptığımız Bitcoin SV’nin 24 saat içindeki %45’lik değer kazanmasının ardından şimdi de kripto paranın resmen çakıldığı piyasalara bomba gibi düştü. Bitcoin SV yüzde 80 değer kaybetti. Bütün bu gelişmelerden sonra kripto paralara olan güvenin bir defa daha sorgulanması gerektiği de ortaya çıktı.

Dün itibariyle Bitcoin SV kanadında yaşanan inanılmaz yükselişle ilgili yaptığımız habere buradan ulaşabilirsiniz. Henüz bu yükselişin nedenleri araştırılmaya yeni başlanmışken yaşanan bu düşüş dün itibariyle Bitcoin SV alımı yapan yatırımcıların da büyük bir oranda zarar etmelerine sebep oldu. Bu sabah 254 dolar üzerinden işlem gören BSV, bir anda 44 dolara geriledi. Uzmanlar bu düşüşün arkasında ise 25.000’lik bir BSV alımının olduğunu söylüyorlar. Ancak BSV’nin bu seviyelerde kalması çok da uzun sürmedi. Kripto para şu an itibariyle Bitfinex üzerinde 212 dolar üzerinden işlem görmekte.

Yine dünkü haberimizde Bitcoin SV’nin kurucusu Craig Wright’ın kendisinin Satoshi olduğunu iddia etttiğinden bahsetmiştik. Binance CEO’su Changpeng Zhao bu duruma sinirlenerek BSV’yi liste dışı bırakmıştı. Bu konuyla ilgili olarak dün çıkan bir haberde ise Wright’ın kendi Bitcoin hesabından tam 50.000 BTC’yi bir defada transfer ederek gerçek Satoshi Nakamoto olduğunu ispatladığından bahsediliyordu. Hatta haberde bir adım daha gidilerek Zhao’nun attığı tweet ile özür dilediği ve BSV’yi tekrar listeye alacağı yazılmıştı. Ancak bu haberin gerçek olmadığı anlaşıldı. İşte Bitcoin SV üzerinde yaşayan ani yükselişin bu söylenti haberle birlikte meydana geldiği konuşuluyor. Dengelerin bu kadar hassas ve akıl almayacak düzeyde hareketli olduğu kripto para dünyasında adım atmadan önce iyi düşünmek ve ani kararlar vermemek bu iki gün içinde BSV tarafında yaşanan gelişmelerle bir defa daha anlaşıldı.

Bitcoin SV (BSV) Başarılı Hard Fork Geçirdi

Bitcoin SV fiyatı (BSV) üst blockchain önemli bir yükseltme geçirmesine rağmen ticaret alt hacimleri bir gün sonra Salı günü keskin bir  biçimde düşüş yaşadı.

Bitcoin SV, bugüne kadar blok zincirlerinde ölçeklenebilirlik elde etmesini engelleyen bir sorun olan blok boyutu sınırlarını çıkardı ve Genesis Hard Fork olarak adlandırdı . Bitcoin SV projesinin arkasındaki güç olan nChain’in eski CEO’su Jimmy Nguyen, Bitcoin SV’nin 620539 bloğunun madenciliğinden sonra yaptığı açıklama şu şekilde; ‘SV Takımı’ndan iyi geceler. . . ve Bitcoin için yeni bir şafak.’

Topluluk sevindi ama BSV’ye olan talebi arttırmak için gelmedi. Madeni para, Salı günü yüzde 6.08’e kadar düşerek 265.40 dolara düşerek “iyi haber” e tepki göstermedi.

BSV’nin Genesis sert çatalından sonra  neden yükselmediğinin bir nedeni  ise aşırı alım durumundan kaynaklanmaktadır. Kripto para bu yılın başlarında olağanüstü bir şekilde yüzde 144 oranında arttı. Haftalar sonra, Bitcoin SV kurucusu Craig Wright, BSV pazarını kimin pompaladığını bildiğini iddia etti .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.