Bitcoin Sonunda 10.000 Dolar Oldu

Bitcoin, Facebook’un Libra’yı tanıtmasından sonra yükselişe geçti ve 10.000 Dolar sınırını geçti. Bu durumun meydana gelmesinde en büyük olay şüphesiz ki Facebook’un aylardır üzerinde çalıştığı yeni kripto para biriminin sürekli olarak gündemi meşgul etmesiydi. Piyasalar da bu durumdan oldukça rahatsızdı çünkü yatırımcılar da önlerini göremiyorlardı. Şimdi ise her şey belirgin bir hale geldikten sonra bunun ilk sonucu Bitcoin’in 10.000 dolar sınırını aşması şeklinde görüldü.

Piyasalar ve yatırımcılar Facebook’un yeni kripto para birimi olan Libra’nın Bitcoin karşısında nasıl bir hareket göstereceğini merak ediyorlardı. Bir kesin Libra’nın Bitcoin’den daha üstün bir kripto para olacağını savunurken diğer bir kesim ise çok fazla etkili olamayacağını söylüyorlardı. Ancak ne olursa olsun bu yeni para biriminin sektörün kullanıcı tabanını genişleterek, kripto paraya duyulan ilgiyi arttıracağı kesin.

Bitcoin Sonunda 10.000 Dolar Oldu

Bitcoin Sonunda 10.000 Dolar Oldu

Libra Olumlu Bir Gelişme

Şimdi, tanıtımından sadece iki gün sonra piyasaların Libra’yı kripto alanı için olumlu bir gelişme olarak kabul ettikleri de yavaş yavaş anlaşılıyor. Hem Bitcoin hem de altcoinler, iki günlük güçlü bir kazanç gördü. BTC 10.000 dolarlık direnç noktasına geldi bile. Oysaki sadece birkaç ay önce 4000 dolar seviyesine ulaşıp ulaşamayacağı konuşulmaktaydı.

İLGİLİ:  Amerika'da Bitcoin Yatırımı Ne Kadar Yapılıyor?

Fiyatlardaki artış, eğilimi teyit eden normalin üstünde rapor edilen 21,5 milyar dolarlık daha büyük bir hacim ile desteklenmekte. Bitcoin bu seviyeleri en son gördüğünde yani Mart 2018’de, çok çeyreklik ayı piyasası öncesiydi. 2017’de BTC 10.000 $ ‘ı yakalamasından sadece 18 gün sonra 20.000 $’ a yükselmişti.

Bitcoin’in fiyatındaki sürekli büyümeyi hızlandırabilecek diğer başka faktörler de mevcut. Ancak kripto para yarılanması birdenbire Bitcoin’in değerini 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşürecek ve yeni kripto paraların emisyonunu önemli ölçüde azaltacak. Aynı zamanda kripto para biriminin kıtlığını da arttıracak.

İLGİLİ:  Bitcoin Bu Sefer 20.000 Dolar Seviyesinde Durmayacak

Libra hakkında yazdığımız son yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Cryptoslate

Yorum Yok

Cevap bırakın