Bitcoin Son 7 Günde 700 Dolar Aralığına Sıkıştı

Bitcoin’in yön bulma mücadelesi son yedi gün boyunca 700 dolar aralığında kalmasıyla devam ediyor. Bitcoin son 7 günde 700 dolar aralığına sıkıştı ve bu aralıktan bir türlü çıkamıyor. Piyasanın önde gelen kripto para birimi 8.000 ABD Dolarının altına düştü ve 4 Haziran’daki 30 günlük fiyat ortalamasının tarihsel olarak altında olduğunu kabul ederek, daha derin bir düzeltme için kapıları açtı.

4 Haziran’dan bu zamana kadar ise 7500 dolar seviyesinde kaldı. Bitstamp’ın verilerine göre fiyatlar 6.806 dolardan kapanmadan önce 6 Haziran tarihinde 7.449 dolara düştü. Pazar günü ise 7.511 dolara çıkış yapması inanları yeniden 8.000 dolar seviyelerine ulaşması konusunda umutlandırdı. Aynı zamanda, boğaların son altı gün boyunca art arda 8.000 doların üzerinde kalma çabaları da başarısızlıkla sonuçlandı.

Bitcoin Durağan Seyrediyor

Şu anda görünüm nötr. Boğaları komut pozisyonuna geri getirmek için aralığın üst kenarının üzerinde inandırıcı bir mola verilmelidir. Buna karşılık, alt kenarın altındaki bir kırılma daha derin bir fiyat çekmesi için kapıları tekrar açacaktır. Bütün bunlarla birlikte hareketli ortamalar da düşüş eğilimi içinde.

Piyasanın genelinin bir yükseliş içinde olmasına karşın Bitcoin’in yükselişi çok daha dalgalı bir şekilde devam ediyor. Son 7 gündür belirli değerlerin arasında kalmaya devam etmesi insanların umutlu bir şekilde beklemelerine de sebep oluyor. Ancak uzun vadede bakıldığında yılın başından bu zamana kadar meydana gelen artışın bundan sonra da devam edeceği üzerinde en çok konuşulan konu. Pek çok analiste göre yıl sonunda Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesini geçmesi hatta 15.000 dolar sınırını zorlaması da mümkün olarak görülüyor. Elbette aralarda çok uçuk tahminlerde bulunanlar da var. Ancak bu kişiler genellikle kahraman olma çabası içinde olan ve piyasa tarafından bilinen kişiler.

Benfica kulübünün krito para kabul etmesiyle ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Litecoin Yılın En Yüksek Değerine Ulaştı başlıklı makalemizde Litecoin kaç dolar, Litecoin ne kadar ve Litecoin Yılın En Yüksek Değerine Ulaştı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın