Bitcoin Son 24 Saat İçinde 2019’un En Büyük İkinci Düşüşünü Yaşadı

Bitcoin, Salı günü yılın en büyük günlük değer kayıplarından birini kaydetti ve bu süreçte kısa vadeli bir yükseliş eğilimi değişikliği olduğunu doğruladı. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi (UTC) Bitstamp’ta 9.412.81 $ ‘da kapandı. Günlük açılış fiyatından yani 10.848 $’ dan % 13.25 düştü. Bu, ilki 27 Haziran’da gözlenen yüzde 13,67 düşüşten sonra 2019’un ikinci en büyük günlük düşüşü. Bu düşüş sonucunda, 9 Temmuz tarihindeki en düşük seviye olan 9,614 $ seviyesinin altına indi.

Medya kuruluşları, son zamanlarda yaşanan düşüşü, Facebook’un Libra projesinin düzenlenmesi ve genel olarak kripto para birimleri için artan çağrılarla ilişkilendirdi. Facebook’un planı Salı günü ABD’nin yapılan bir duruşmada tepkiye uğradı ve senatörler Libra’yı kurgusal ve güvenilmez olarak nitelendirdi. Aynı zamanda sosyal medya devine para aklamayı önleme planları soruldu. Bir hafta önce, Başkan Donald Trump, Bitcoin ve Facebook’un Libra’sına bankacılık düzenlemesi çağrısında bulundu.

Bitcoin Son 24 Saat İçinde 2019'un En Büyük İkinci Düşüşünü Yaşadı

Bitcoin Son 24 Saat İçinde 2019’un En Büyük İkinci Düşüşünü Yaşadı

Libra’nın Etkisi

Artık yatırımcı topluluğunun birçoğu, Facebook’un Libra projesinin kripto piyasası için hızlı değişimlere sebep olacağı konusunda endişelenmeye başlıyor. Bu değişim muhtemelen Bitcoin’in fiyatını etkileyecektir. Ne de olsa, kripto pazarının lideri, Facebook’un 18 Haziran’da Libra’nın açıklamasının yayınlanmasının ardından sekiz gün içinde 9.000’den 13.880’e çıktı.

İLGİLİ:  Bitcoin Fiyat Analizi : 6.250 $ Altı Düşüşü Hızlandırır

Şimdi Bitcoin ayıları lehine olan oranlarla, kripto para birimi kısa vadede daha derin bir düşüş yaşayabilir. BTC yazılı olarak Bitstamp’ta 9,400 dolar değerinde işlem görüyor.

Salı günü, Bitcoin yükseliş eğilimi düşük formasyonun geçersiz kılınması, 14 günlük nispi güç endeksinde (RSI) aşağı doğru eğimli 5- ve 10 günlük düşüşler ile desteklendi. Ayrıca, fiyatlar Şubat ayının başından bu yana ilk kez 50 günlük MA’nın temel desteğinin altında işlem görüyor. Hem fiyatları hem de ticaret hacmini hesaba katan Chaikin para akışı, son üç hafta içinde alım baskısının önemli ölçüde zayıfladığının bir işareti olarak, pozitif bölgede zorlukla yaşıyor.

İLGİLİ:  PayPal Facebook Libra Projesinden Çekildiğini Açıkladı

Asya kıtasının kripto parayı sevmesinin dört nedeni hakkında hazırladığıız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Coindesk

Yorum Yok

Cevap bırakın