Bitcoin Sanal Bir Yalan mı?

Yaklaşık son 10 yıldır insanların hayatında olan Bitcoin özellikle 2017 yılı içerisinde pek çok insanı milyoner yaptı. Ancak pek çok insanın aklında Bitcoin sanal bir yalan mı sorusu hala devam etmekte. Etrafınıza baktığınızda Bitcoin kazanarak zengin olan ne kadar insan var hiç dikkat ettiniz mi? Peki, sizce Bitcoin’den zengin olan kimler?

Kimler Kazanıyor?

Bitcoin’e yatırım yapıp kazandığını söyleyen insanların kimler olduğuna dikkat ettiniz mi? Zengin yatırımcılar mı yoksa sıradan insanlar mı? Açıkçası insanın aklına yapay bir senaryo yaratılıp zengin iş adamlarının servetlerini katlarken daha az yatırım yapanların kaybetmesi geliyor. Bir başka deyişle Bitcoin bir “fakirden al zengine ver” merkezli oyun olabilir mi? İnsanların aklına bununla ilgili o kadar çok soru geliyor ki. Yıllardır Bitcoin’e yatırım yapan, ayrıca madencilikle uğraşan insanlar doğru düzgün kazanamadıkları için yavaş yavaş bu soruları da kendilerine sormaya başladılar.

Bitcoin sanal bir yalan mı sorusunun cevabı elbette bulunamıyor çünkü Bitcoin hakkında açık olan çok az şey var. Öyle ki kimin ortaya çıkardığı dahi bilinmiyor ve bu durum bir özellik olarak insanlara sunulmakta. İşin içinde bilinmezlikler olduğundan dolayı insanların akıllarında sürekli bir soru işareti olması da doğal. Çünkü herkes Bitcoin üzerine küçük yatırımlar yapmıyor. Çok büyük oynayanlar elbette olayın arka yüzünde nelerin dönüp dönmediğini de bilmek istiyorlar.

Bitcoin 10 yıllık geçmişinde sadece bir defa o da 2017 yılında insanlara oldukça yüklü şekilde kazandırdı. Kazandırdı ama bu insanların kim olduklarının ve sayılarının açıklanması pek çok insanı tatmin etmedi. Dahası, önceden kurgulanmış ve asıl kazananın Satoshi Nakamoto adındaki kim olduğu bilinmeyen kişinin ya da kişilerin olup olmadığını kimse açıklayamıyor. Aşağılarda birileri kazanmaya çalışırken yukarılarda birileri çoktan kazandı mı?

Bitcoin ile müzik albümü satışları hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Blockchain Ağını Geliştiriyor başlıklı makalemizde bitcoin, kriptopara ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın