Bitcoin Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin için işler yavaş yavaş iyiye gitmeye başladı gibi görünüyor. Uzmanlara göre Bitcoin’den hızlı bir yükseliş beklemek şu an için çok gerçekçi görünmüyor. Bugün gelinen noktada ise Bitcoin rekor kırmaya devam ederken al-sat yapanlara da kazandırmaya çok kısa vadelerde devam ediyor.

7 Mayıs 2019 itibariyle Bitcoin 2019 yılı içerisindeki en yükse seviyesine ulaştı. Gece yarısından sonra 5970 dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, birkaç hafta öncesine kadar çok uzakta gibi görünen 6000 dolar seviyesine de gelmiş oldu. Geçen haftalarda konu ile ilgili olarak yazmış olduğumuz yazılarda 6000 dolar seviyesinden sonra Bitcoindeki yükselişin çok daha hızlı bir şekilde olabileceğinden bahsetmiştik. Bitcoin eğer 6000 dolar seviyesini görürse anında 6100 dolar ve üzerine hızlı bir yükselme göstererek buralarda kalıcı olabilir.

Bitcoin Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Toplam Piyasa hacmi 189 Milyar Dolar

Bitcoin rekor kırmaya devam etmesi piyasa hacminin de 189 milyar dolara ulaşmasına sebep oldu. Bunun yanında ülkemizde de dolarda meydana gelen son artış neticesinde Bitcoin fiyatları oldukça arttı. Lider kripto para Paribu üzerinde 35,688 TL, BTCTürk üzerinde ise 35,502 TL’ye ulaştı.

Bitcoin rekor kırmasına kırdı ama bugün gün içinde bazı altcoinler Bitcoin’in yükseliş oranından daha fazla yükseliş gösterdiler. İlk 100 kripto para içinde bulunan Chanlink %17 oranında yükseliş gösterdi. Chankink’i sırasıyla %16 ile ABBC Coin, %14 ile iExec RLC, %11 ile Qubitica takip etti. İlk 10 arasında bulunan kripto paralardan ise en çok artışı gösteren Ethereum oldu. %10 oranında artış kaydeden Ethereum bu artışla birlikte Bitcoin’in rekor kırdığı bir dönemde dikkatli üzerine çekmeyi başaran bir diğer kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto para piyasalarındaki genel durum hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın