Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Zirveye Çıktı

Son zamanlarda Bitcoin’in peşi sıra gelen rekorlarına alıştık. Bu rekorlardan bir tanesi de bugün kırıldı. geçtiğimi 17 ayın zirve noktasına ulaştı. Bu yükseliş son birkaç gündür kendisini iyiden iyiye hissettiriyordu. Bitcoin’in zirve yapması altcoinlerin durumunun ne olacağı konusunda insanları düşündürmeye başladı.

Bitcoin bugün 6400 dolar seviyesini aşmaya çalışıyor. Buna karşın altcoinlerde hiçbir artış gözlemlenmiyor. Pek çok insan Bitcoin’in artışı sonrasında aynı artışın altcoinlerde de olmasını beklerken bu meydana gelmedi. Özellikle yatırımcılar altcoinlerin Bitcoin’in yükselişine herhangi bir tepki vermemesi sonrasında hayrete düşmüş durumda. Bununla birlikte kripto para piyasası ise bugün itibariyle 2019 yılı içindeki en yüksek değerine ulaşmış durumda. Boğa trendine yaklaşma sinyali veren piyasalarda kripto paraların toplam değeri 190 milyar doları aşmış görünüyor. Bitcoin’in yükseliş eğiliminde olmasına rağmen altcoinlerin durgunluk göstermesi insanların kafalarını karıştırmaya devam edecek gibi.

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Zirvede

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Zirvede

Piyasada İlkler Yaşanıyor

Bitcoin yatırımcılarının gayet mutlu oldukları bir dönemde altcoin yatırımcılarının da düşünceli oldukları söylenebilir. Bu durum geçmişte çok fazla gözlemlenen bir durum olmadı. Zira şimdiye kadar Bitcoin’in yükselmesi altcoinler üzerinde de etkili olmuş ve altcoinler de yükselme eğilimi içine girmişlerdir. Hatta pek çok uzman, Bitcoin’in yükselmesini piyasanın genelinin yükselmesi anlamında olumlu bulmakta. Yaşanan en son boğa trendinde altcoinlerin neredeyse tamamının Bitcoin ile birlikte yükseldiğini gözlemlemiştik. Pek çok uzman bu toplu yükselişi piyasanın daha olgun hale geldiği şeklinde yorumlamıştı.

İlk defa Bitcoin’in yükselişinin tüm piyasaya etki etmediği bir dönem yaşıyoruz. Bu durum yakından izlenmesi gereken bir durum. Zira altcoinlerin göstereceği tepki biraz geç olabilir. Bu da olması gerektiğinden daha fazla yükselişlere sebep olabilir. Yaşanan bu son durumun nedeni kısa süre içinde anlaşılacaktır.

Binance’ın hacklenmesi hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Blockchain Ağını Geliştiriyor başlıklı makalemizde bitcoin, kriptopara ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın