] }
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Ortalama Parasal Ömrünün %40’ını Doldurdu

Yaklaşık on senelik bir para birimi olan Bitcoin (BTC), yasal para ömrünün yarısına ulaşmak üzere fakat parasal değeri git gide büyüyor.

Bitcoin Ortalama Parasal Ömrünün %40'ını Doldurdu
Bitcoin Ortalama Parasal Ömrünün %40’ını Doldurdu

Bir Paranın Yasal Ömrü Ortalama Yirmi Yedi Sene Sürüyor

Bitcoin (BTC) istatistik uzmanı aynı zamanda da yorumcu olan Willy Woo, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin hakkında “yasal olarak basılmış olan bir paranın ortalama ömrünü yirmi yedi sene olarak kabul edersek Bitcoin şimdiden ömrünün yüzde 70’lik bir kısmını geride bıraktığını” söyledi.

Willy Woo 2018 yılında söz konusu olan bir DollarDaze araştırmalarını kaynak olarak gösterdi. Araştırma konusuna 775 adet yok olmuş veya varlığını halen sürdüren parayı dahil eden DollarDaze, ortalama olarak bir paranın piyasadaki ortalama ömrünün 27 sene olduğuna kanaat getirdi.

1931 yılında altın standartını bıraktıktan sonra, Piyasada en uzun süre varlığını sürdüren İngiliz Sterlin‘i uygulamada neredeyse bütün değerini yitirdi.

Willy Woo: “Bitcoin (BTC), ortalama yasal yaşama süresi olan 27 yılın hemen hemen yüzde kırkını doldurdu. Bununla birlikte en müvaffakiyetli yasal para ise değerinin tam olarak %99.5′ ini yitirdi.”

Bitcoin’in oldukça güçsüzleştiği aynı zamanda da çökeceği iddiaları ile rakamlar ile ters ilişki içerisinde. Bir haber ve gözetim kaynağı olan 99 BitcoinsBTC başladığı günden bu yana tam 377 kez çöküş haberine konu oldu. Fakat Bitcoin Piyasaya sürüldüğünden beri yalnızca değer kazanıyor” ibaresinde bulundu.

Cointelegraph’ın Bitcoin Görüşü

Cointelegraph’ın yaptığı bir habere göre Bitcoin oldukça yüksek bir stok ağının ve alım satım akışının olması, altın gibi çok cazip olmasında büyük rol oynuyor. Bitcoin, diğer yasal paralar gibi Merkez Bankaları veya merkezi diğer kurumlar tarafından manipüle edildiği gibi manipüle edilemiyor ve aynı zorlukları yaşamak zorunda kalmıyor.

Bu Haftanın BTC İçin Önemi

Toplam 21 Milyon Bitcoin (BTC) içerebilecek bir biçimde tasarlanmış olan Bitcoin Sistem Ağı bu gün itibarı ile 18 Milyonuncu BTC Kripto Parasını yarattı.

IMF, Ekonomik Krizin Kapıya Dayandığını Belirtti

International Monetary Fund (IMF) yani Uluslararası Para Fonu bu hafta, küresel para sisteminin işleyişi adına tehlike arz edebilecek bir uyarı yayınladı.
Bu ay itibarı ile yayınlanmış olan World Economic Outlook‘ a göre dünya an itibarı ile, 2008 Ekonomik krizinden hemen önceki durumundan daha kötü bir hal almış durumda.
Bu belgede ” Merkez Bankaları, yapılan siyasi yanlışları hizaya getirmek için ellerindeki bütün kozları kullanıyor. Ekonomimiz daha berbat bir hale geldiğinde ellerinde kullanacak hiçbir kozları kalmayacak” diye belirtildi.

blank

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu