Bitcoin Nedir? Bitcoin nasıl satın alınır?

Bitcoin nedir sorusu şu sıralarda bu işe yeni girecek olanların akıllarındaki en önemli soru. Bitcoin aslında dijital bir ödeme sistemi olarak 2009 yılında ortaya çıktı. En önemli özelliği ise herhangi bir kurum ya da kuruluştan bağımsız olarak hareket edebilen bir kripto para olması. Satoshi Nakamoto adlı kişi ya da kişiler tarafından bulunan Bitcoin günümüzde aynı zamanda önemli bir yatırım aracı.

Bitcoin‘in bilindik döviz borsalarında olduğu gibi alınıp satıldığı borsalar mevcut. İnsanların bu dijital para birimine ilgi göstermelerinin en önemli sebebi normal para birimlerine göre çok daha hareketli olup ani iniş ve çıkışlar yaşaması. Bu yüzden de insanlar kısa sürede çok yüksek paralar kazanabiliyorlar. Kısa sürede yüksek paralar kazanmak elbette insanların Bitcoin’e olan ilgisini her daim taze tutuyor.

Satoshi Nakamoto Kimdir?

Bitcoin ortaya çıktığından beri Nakamoto’nun kimliği başarılı bir şekilde saklanıyor. Bazı insanlar bu takma ismi kullanan büyük bir kurumun Bitcoin fikrini hayata geçirdiğini düşünürken bazıları ise bu kişinin ünlü bir işadamı olduğunu düşünüyorlar. Hatta zaman zaman bazı iş adamları kendilerinin Nakamoto olduğunu iddia ederek gündem yaratıyorlar. Ancak şu tarihe kadar Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu ortaya çıkmış değil.

bitcoin fiyatı ile ilgili öneriler

Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin nedir sorusunu kısaca cevapladıktan sonra Bitcoin’in nasıl satın alınabileceği hakkında bilgiler verelim. Bitcoin satın almak için yapacağınız işlem çok basit. Herhangi bir yerli yada yabancı Bitcoin borsasına banka hesabınızdan para transferi yapıyorsunuz. Yerel borsalara TL gönderirken yabancı borsalara Dolar yada Euro gönderebilirsiniz. Ancak yerli borsalara TL gönderip burada paranızı Bitcoin’e çevirmek Türkiye’de yaşayanlar için daha mantıklı. Paranızı Bitcoin’e çevirdikten sonra dilediğiniz gibi istediğiniz borsaya transfer yapabiliyorsunuz.

Bitcoin Kullanımı Yasak mı?

Ülkeler henüz Bitcoin kullanımı ile ilgili olarak yeni yeni düzenlemeler getirmeye başladılar. Çünkü insanların Bitcoin kullanımı arttıkça ülkelerin kendi para birimlerinin değeri ve kullanımı düşmeye başladı. Hatta bazı ülkelerde bu sebepten dolayı herhangi bir düzenleme getirmek yerine bu kripto paranın kullanımı direkt olarak yasaklandı. Buna karşın refah seviyesi yüksek olan Norveç, İsveç ve Amerika gibi ülkelerde tam tersine Bitcoin ile alışveriş yapılabilecek mağazalar dahi açıldı.

Bitcoin paranın yeniden keşfi olabilecek kadar önemli bir dijital paradır. Diğer paralardan daha değerli olma sebebi ise sınırlı sayıda olmasıdır.Sadece 21 milyon adet ile sınırlı olacaktır.

üzerinden bizi takip edin.

(1) Yorum

  1. necmi Eyl 19, 2019

Cevap bırakın