] }
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Nasıl Alınır ve Satılır ?

Bitcoin Nasıl Alınır ve Satılır?

Öyle bir para düşünün hiçbir banka devletle ilgilisi olmayan ama her yerde kullanabileceğiniz sanal para birimi. İşte bu para birimine Bitcoin denmektedir. Bitcoin sayesinde dünyadaki herhangi bir noktaya saniyeler içerisinde bu para birimiyle kolaylıkla ödeme yapabilir ve alabilirsiniz. Bitcoin’in kullanıcılarına verdiği bir diğer faydası ise arada aracı olmadığı için hiçbir komisyon ödemekle uğraşmıyor ve paranızı güvende tutabiliyorsunuz. Bitcoin bir ağ trafiği üzerinden yönetilir.
Bitcoin hayatımıza 2009 senesinde girmiştir. İlk zamanlarında internette çok az bir miktar bulunan Bitcoin o senelerden günümüze doğru geldikçe dünya genelinde milyar dolarlara ulaşmıştır.

Bitcoini nasıl kullanabiliriz?

Düşük miktarda Bitcoini İnternet Üzerinden Satın Alabilirsiniz.Eğer kripto para alanında yeniyseniz veya 2000 doların altında bir Bitcoin satın aldıysanız sizlere cüzdan ile birlikte hizmet sunan sunucuları deneyebilirsiniz. Bazı siteler aracılığıyla cüzi miktarlarda alabileceğiniz sunucularda bitcoin’lerinizi saklayabilirsiniz.

Kripto para borsasından yüksek miktarda bitcoin alabilirsiniz

Kripto paralara yeterince hâkim olabildiyseniz ve 2000 doların üzerinde Bitcoin Satın Aldığınızda işlem sitelerinin size sunduğu cüzi miktardaki komisyonlardan faydalanabilirsiniz. İşlem siteleri 7/24 çalışan borsa sitesi gibi hizmet vermektedirler. Bu işlem sitelerinden birinde hesap oluşturduğunuzda tıpkı bir banka hesabı açıyormuş gibi bilgiler vermelisiniz. Bu sitelerden havale yapabilirsiniz. Dünyanın her bölgesinde neredeyse bu siteler hizmetler vermektedirler.

Bitcoin Nasıl Alınır ve Satılır ?
Bitcoin Nasıl Alınır ve Satılır ?

Bitcoin ile ATM’lerden para çekebilirsiniz

Dünya genelindeki ATM’ler aracılığı ile sizlerden belirli bir komisyon kesinti yaparak sizlere nakit para desteği sağlamaktadır.

Bitcoin kazanın

Çalıştığınız veya çalışmak istediğiniz şirketlerden veya işyerlerinden ödemelerinizi Bitcoin aracılığıyla yapmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde kendi ürünlerinizi Bitcoin karşılığında satışını yapabilir, bu sayede yavaş yavaş sizlerde Bitcoin Kazanmaya başlayabilirsiniz.
Teknolojinin bize sağladığı faydalardan biri olan Bitcoin Madenciliği Yapmak, sizlere oturduğunuz yerden para kazanmanızı sağlayabilir. Bitcoin madenciliği nasıl yapılır?
Telefonunuz veya bilgisayarlarınızın gücünü kullanarak Bitcoin madenciliği yapabilirsiniz. Bitcoin Madenciliği yapmak için üretilen yazılımları telefonunuza veya bilgisayarınıza indirebilir, sizlerde Bitcoin madenciliği yaparak kendinize güzel bir kazanç kapısı sağlayabilirsiniz. Bunun için kendinize bir sistem oluşturmalısınız

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.