Bitcoin madencilik şirketleri, 2020’de yerkürenin en büyük madenciliğini kuruyor

18 Kasım’da yayınlanmış olan  Northern Bitcoin basın bildirisine nazaran, Whinstone, halihazırda Teksas’ta 100 dönümlük bir ortamda 1 gigawatt kapasiteye sahip olması beklenen tesisi inşa ediyor. Merak konusu madencilik çiftliğinin Kuzey Amerika’daki en büyük olgu merkezi olduğu argüman ediliyor.

2020 yılının birinci çeyreğinde tamamlanması beklenen inşaatın birinci etabı 300 megawatt kapasiteye sahip olacak. İnşaatın, 2020 yılının dördündü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Kurulacak tesisten faydalanacak birinci iki müşterinin, Bitcoin madenciliği kapasitelerinin değerli bir kısmını kullanacak halka açık iki şirket olacağı bildiriliyor. Tekrar de tamamlanmasından sonra, olgu merkezi ayrıyeten görüntü oluşturma ve yapay zeka tatbiklerinin hızlandırılmasına müsaade verecek.

İLGİLİ:  Venezuela'da Pompliano’dan Trump’a Bitcoin Mesajı

Northern Bitcoin, sürdürülebilir Bitcoin madenciliği konusunda uzmanlaşmış, geçen yıl kurulan bir borsa şirketidir. Şirket, Norveç’te yenilenebilir kuvvet konusunda bir madencilik çiftliği işletiyor.

Yerkürenin en büyük madencilik tesisini ABD’ye yerleştirme fikri, Çin’in şu ana kadar kripto para madencilik sanayisinin ön saflarında bölge alması ve Bitmain üzere sanayinin önde gelen şirketlerin birçoklarına hane sahipliği yapması nedeniyle değişiktir.

Son vakitlerde yapılan bir incelemeye nazaran, ucuz donanıma erişimin yanı sıra düşük güç maliyetleri ve memleketin yasal ortamına karşın Çin’i, kripto para madenciliği süreçleri için rekabetçi bir maksat haline getiriyor.

İLGİLİ:  Kripto Para Ekonomisi 320 Milyar Doları Geçti

 

Yorum Yok

Cevap bırakın