Bitcoin Madencilik Hırsızına 32 Yıl Hapis!

Washington Bölge Savcılığı, bir Singapur vatandaşından toplam 5 milyon ABD doları tutarında kripto para madenciliği için bilgi işlem gücü ve bulut madenciliği hizmetlerini çalmakla suçladı. Toplamda 32 sene hapis cezasına çarptırıldı. ( Hırsızına 32 Yıl Hapis!)

Bitcoin Madencilik Hırsızına 32 Yıl Hapis

Bitcoin Madencilik Hırsızına 32 Yıl Hapis

29 yaşındaki Singapurlu bir vatandaş olan Matthew Ho, kimlik hırsızlığı ile çalınan bilgisayar gücü ve hizmetlerini kullanarak, kripto para birimleri madenciliğine ilişkin fedaral suçlardan yargılanıyor. Ho, 26 Eylül 2019’da Singapur Polis Gücü tarafından gözaltına alındı.

Kimlik hırsızı, California’daki tanınmış bir video oyun geliştiricisi de dahil olmak üzere ABD sakinlerinin kişisel verilerini kullanarak bulut hizmetlerinde hesaplar açtı.

5 Milyon Dolarlık Hizmeti Ücretsiz Kullandı

Matthew Ho, Ekim 2017 ile Şubat 2018 arasında, kripto para birimlerinin popülaritesinin ve değerinin artmasından sonra, sahtekarlık ve kimlik hırsızlığı yoluyla Bitcoin ve Ethereum gibi çeşitli kripto para birimleri için madencilik yapıyordu.

ABD bulut servis sağlayıcılarındaki bulut bilişim hesaplarını açmak için tanınmış bir California video oyunu geliştiricisinin çalınan kimliğini ve kredi kartı bilgilerini kullandı. HO, sahte e-posta hesapları ağı oluşturdu ve yüksek hesap ayrıcalıklarını onaylamak, bilgisayar işleme gücünü ve depolamayı artırmak ve faturalamayı onaylamak için sosyal mühendislik teknikleri kullandı. Kullandığı teknikler ile dolandırdığı kişileri bile bir süreliğine kandırmayı başardı.

Faturaların bir kısmı, dolandırıcılık tespit edilmeden önce California oyun geliştiricisinin finans personeli tarafından ödendi. Matthew HO, ayrıca Hindistan’da ikamet eden bir kişinin kimlik bilgilerini ve Hindistan’da bir teknoloji şirketi kurucusunun bilgileri ile Amozon Web Hizmetlerini kullandı.

Savcılık HO’nun 5 milyon dolarlık bilgi işlem gücü ve bulut hizmetlerini sahte bilgilerle ücretsiz olarak kullandığını açıkladı.

Bir süredir saldırganın veri kullanımı konusunda Amazon Web Hizmetleri’nin (AWS) en büyük tüketicilerinden biri olduğu belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Bitstamp, artık BitGo’nun güvencesinde! başlıklı makalemizde BitGo ve bitstamp hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın