Bitcoin Madencilik Eskisinden Daha Zor

Bitcoin Madencilik Eskisinden Daha Zor

Bitcoin madenciliği yapmak, geçmiş yıllara göre çok daha zor hale geldi. Piyasadaki mevcut değerler ile madencilik yapmanın zorluğuna dikkat çeken coindesk editörü Wolfie Zhao, dijital para biriminin şifresini çözmek ve sonraki blokların şifrelerini almak için gerekli olan eforun, eski dönemlere göre çok daha zor olduğunu belirtti. Ancak blok şifreler için daha az yarışan makine olduğu dönemlerdeyse, işlemlerin daha hızlı ve kolay ilerlediğini yani madenciliğin kolaylaştığını dile getirdi.

Bitcoin Madencilik Eskisinden Daha Zor

Bitcoin Madencilik Eskisinden Daha Zor

Bitcoin Madenciliği Makineleri Öfkeyle Çalışıyor

İLGİLİ:  Bitcoin Temmuz Ayından Bu Yana Düşüşte

Haber editörünün yaptığı bilgi tarzı haber yazısında, rekabetin ve çalışma koşulların zorlanması nedeniyle, Bitcoin makinelerinin adeta öfkeyle çalıştığını bu yoğunluğa rağmen madenciliğin eskisinden çok daha zor gerçekleştiğini söyledi.

BTC fiyatlarının da 2019 yılının ilk yarısında rekor seviyenin görülmesi nedeniyle, makine fiyatlarını da artırdığına vurgu yapan editör, Çin’de ikinci el ekipmanların iki katına çıktığını, yeni makinelerin de yine BTC artışıyla birlikte neredeyse iki katına yükseldiğini vurguladı.

Güneş enerji sistemiyle enerjisini sağlayan madencilik çiftliklerinde yağmurlu havaların yaklaşmasıyla beraber enerji maliyetinin de artacağı söylenilen haberde, daha fazla makine ve enerji maliyetiyle özellikle Çin gibi ülkelerde madenciliğin çok daha zor olacağı yazıldı.

İLGİLİ:  Bitcoin 4.000 $’ın Üzerinde İşlem Görüyor

Dünya BTC işlem gücünün yarısının Çin’de bulunması ve ülkenin güneybatı kesiminde yağış mevsimlerinin gelmesiyle birlikte, madencilik yapılan çiftliklerin yarım kapasiteyle çalışacağı duyuruldu. Önümüzdeki aylarda kripto para biriminde beklenen artış gerçekleşirse, madencilerin daha yoğun çalışmak isteyecekleri ve bu nedenle işlemlerin daha da zorlaşacağı da haberde yazanlar arasında.

Kaynak: Coindesk

Yorum Yok

Cevap bırakın