Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Son zamanların popüler kavramı olan Bitcoin Madenciliği birçok yatırımcı ve Bitcoin meraklısı tarafından araştırılmaya başlandı. Bitcoin madenciliğini en kolay şekliyle şu şekilde tanımlayabiliriz: Altın madenciliğinin dijital versiyonu. Evet, tıpkı bir altın madeninde kazma-kürekle yapılan madencilik bugün, günümüzde dijital ortamda kripto para birimi Bitcoin için gerçekleştirilmektedir. Bitcoin madenciliği işlemi, algoritmik matematik denklemlerinin ve hash fonksiyonlarının çözülmesini sağlayan işlemcilerce gerçekleştirilmektedir.

Bitcoin madenciliği işlemi sonucunda madenciler Bitcoin ödülüne kavuşurlar. Bu bitcoinler ağa dahil edilerek onaylanır ve sistem güvenli bir şekilde sürdürülür. Madenciler, bitcoin ödülünün yanı sıra toplanan ağın ücretini de ödül olarak alırlar.

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

İLGİLİ HABER:  Bitcoin 'de 7.000 Dolar Desteği Kırıldı. Şimdi Ne Olacak?

1 numaralı kripto para birimi Bitcoin, şu sıralar 8,228 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu denli kazançlı ve yüksek değere sahip bir kripto para birimine sahip olmak isteyen yatırımcılar Bitcoin Madenciliği nasıl yapılır? Sorusunun cevabını araştırıyor. Bitcoin madenciliği işlemini şu şekilde tanımlayanlar da var: “Dijital saman yığını içerisinde dijital bir iğne aramak…”

Bitcoin madenciliği, işlemcisi elverişli olan bir bilgisayarın, özelliği olan bir sayıyı arayıp tarayıp bulmasıdır. Bu sayı bulunduğunda bitcoin madenciliği başarıya ulaşmış demektir. Ancak bu sayı günümüzde kripto para madenciliğinin daha da zorlaşması ile çok zor bulunabilmektedir. Bitcoin protokolünü tasarlayan Satoshi Nakamoto, bitcoinlerin git gide azalması ve madenciliğin daha da zorlaşmasına bir güvenlik önlemi ile sebep olmuştur.

İLGİLİ HABER:  Al-Sat Sırasında Yapılmaması Gerekenler

Kripto Para Borsası Coinbase Türkiye’de! adlı haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın