Bitcoin kullanmadan önce bilmeniz gereken 7 bilgi

1➤ Çok düşük maliyetle, dünyanın herhangi bir yerindeki herkesle, herhangi bir para göndermek veya almak için bunları kullanabilirsiniz. Bitcoin ödemelerinin engellenmesi mümkün değildir ve hesap cüzdanları donmaz.
2➤ Bitcoin ile, bir banka veya Paypal gibi üçüncü bir şahsa dokunmadan doğrudan parayı kontrol edebilirsiniz.
3➤ Bitcoin işlemleri tersine çevrilemez veya iade edilemez. Yalnızca güvendiğiniz iş yerleri veya insanlarla alışverişte bulunun.
4➤ Bir Bitcoin işlemi en az bir kere olmak üzere onaylanmalıdır, ancak daha önce gerçekleşmiş ve geri dönüşsüz hale gelene kadar tercihen 6 kez teyit edilmelidir.
5➤ Tüm Bitcoin işlemleri, kamuya açık ve kalıcı olarak ağ üzerinde saklanır; bu, herhangi bir Bitcoin adresinin denge ve işlemlerini herkesin görebileceği anlamına gelir.
6➤ Mallar ve hizmetler için bir ödeme olarak kabul ederek veya bir arkadaşınızdan veya yakınınızdaki birinden satın alarak kendinizden bir miktar para alabilirsiniz. Ayrıca doğrudan banka hesabınızdaki bir exchange’den satın alabilirsiniz.
7➤ Dünyanın her tarafında Bitcoin’i kabul eden giderek artan sayıda hizmet ve tüccar var. Onlara ödeme yapmak için Bitcoin’i kullanabilirsiniz ve dürüst işletmelerin daha fazla görünürlük kazanmasına yardımcı 

Comments (No)

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status