Bitcoin Kazanmanın Yolları Nelerdir ?

Bugün size mevcut bitcoin edinme yollarını, dikkat etmeniz gereken hususları yazacağım. Bitcoin, bir çok legal/illegal yoldan edinilebilir. Önemli olan bilmediğiniz veya güven vermeyen sitelerden uzak durmanız. Buyurun birlikte göz atalım.
1- Tıklama Başına Satoshi Veren Siteler ( ayda ortalama 300-400 tl )

Adından da anlaşılacağı üzere, bunlar reklamları izlemek veya web sitelerini ziyaret etmek için size küçük miktarda bitcoin verecek web siteleridir. En popüler bitcoin web sitesi için google de ufak bir araştırma sizin için yeterli olacaktır. Bazı web siteleri daha fazla kazanmanız için belli miktarda yatırım talep edebilir. işte bu noktada musluk dediğimiz (faucest) ” bana kazandır bende sana kazandırayım ” mantığı devreye giriyor. Karar sizin.

2- Bitcoin Madenciliği  
     
 Madencilik, ekipman yatırımı gerektiren ( ekran kartı, tam donanımlı pc) ve bolca zaman, araştırma, para gerektiren bir yöntemdir. Yeni başlıyor iseniz, muhtemelen bunu takip etmemelisiniz. Eğer usta iseniz, muhtemelen bunu zaten biliyorsunuzdur. Çünkü yatırım maliyeti olası karınızdan yüksek oluyor. Ancak ben yine de yapmak istiyorum diyorsanız sizin adınıza ( yaklaşık 500 euro yatırım bedeli ile ) bitcoin üreten kasalar kiralayabilirsiniz. Bunun için bitcoin mining şirketi bulmanız gerekecek.

3- Bitcoin Yatırım Siteleri
   
 Yapacağınız yatırımı çoğaltacağını, değerini arttıracağını iddia eden onlarca site var. Ancak bunun için ciddi bir yatırım gerekiyor. Genelde bu siteler bir müddet sonra ulaşılamaz olur ve yatırımınız çöpe gider. Kısaca uzak durun.
 
4- Bitcoin Ticareti-Borsası
   
En basit aynı zaman da en karlı yol olan bitcoin ticareti, al-ver denklemi ile karınıza kar katabilirsiniz. Bunun için güvenli, tanınmış site bulun, işlem yapmak için sabırlı olun ve piyasayı iyi takip edin. Düşük fiyattan alın yüksek fiyattan satın. Emin olun günlük değişmelerden bile yüksek kar sağlayabilirsiniz. Zaten bitcoin fiyatlarını takip edenler bunun çok iyi farkında.
Eğer ben risk almam diyorsanız belli miktarda faiz oranları ile bitcoinlerinizi ödünç verebilirsiniz. Bu da bir kazanç yolu sizin için. Önemli olan güvenilir sitelerden işlem yapabilmek.
5- Bahis Oynamak – ( tavsiye etmiyorum )
   Eğer şansım çok, şeytanım bol diyorsan bitcoin üzerinden poker, rulet, maç skoru hatta hatta okey oynatan siteler bile var. Aman dikkat edin, pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın !
 6- Oyun Oynamak   
                                                                           

   Bir çok site kullanıcılarına oyun oynatarak kazanç elde ettirdiklerini vaat ediyor. Bunun için çevrim içi satın alımlar ile oyunda iyileştirmeler gerekiyor. Örneğin altın madencisi olmak için belli bir seviye gerekiyor bunun için sizden para talep ediyor. Bana hem vakit hemde nakit israfı gibi geldi.
Kaynak :AA

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply