Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin İşlemleri 2019’da Rekor Kırdı

Bitcoin’e yönelik en fazla dikkat fiyat üzerine yoğunlaşmış ancak üzerinde durulması gereken çok sayıda başka ölçüm var. Büyüyen benimseme ve kullanım bunun bir işareti. Bitcoin işlemleri bu yıl hiç olmadığı kadar yüksek.

Bitcoin İşlemleri Tırmanmaya Devam Ediyor

Fiyat 2019’daki seviyesinden neredeyse %30 geri çekilirken, Bitcoin işlemleri sürekli artıyor ve bu yılı tarihinin en yüksek seviyesi yapmak için yoluna devam ediyor. Grafik, Kanada’daki Bitcoin ticaret portalı Shakepay tarafından çizildi ve toplam günlük işlemlerin şu anda 350 bin doların üzerinde olduğunu belirtti.

Bitcoin İşlemleri 2019'da Rekor Kırdı
Bitcoin İşlemleri 2019’da Rekor Kırdı

Bitinfocharts’a göre, BTC işlemleri Aralık 2017’de 490.000 seviyesinde zirveye ulaştı. Bu aynı zamanda gerçekleşen 20.000 dolarlık fiyat zirvesi ile de ilişkilidir. İkinci yüksek seviye, bu yılın mayıs ayı başında, en fazla 450.000 oldu. Şu anda günlük Bitcoin işlemleri 360.000 seviyesindedir ancak yıl için kümülatif toplamı öncekinden daha yüksektir.

Metriklerin yükselişe geçtiğine dair başka göstergeler var. Messari’den gelen bir çizelgeye göre, Bitcoin geçen ay günlük işlem ücretlerinde ortalama 800.000 dolar seviyesine geldi.

BTC son 30 günde günlük işlem ücretlerinde 795.000 dolarlık bir ortalamaya ulaştı. LTC önümüzdeki hafta yarıya indikten sonra, bu ETH dışındaki tüm coinlerde yeni emisyona sebep olacak.

Bitcoin İşlemleri 2019'da Rekor Kırdı
Bitcoin İşlemleri 2019’da Rekor Kırdı

Madenci gelirlerindeki işlem ücretleri yüzde olarak geçen ay gözlemlendi

Bu varlıklar madencilik gelirlerinin %99,6’sını yeni paralardan alıyor. Sadece BTC ve ETH ücretlerinden elde edilen gelirin %0,5’ine sahip. Bitcoin’in ücretleri, ETH ve LTC’nin yanı sıra her varlık için elde edilen gelirden daha yüksek.

Hashrate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Ağın sağlıklı olduğunu gösteren bir başka ölçüt de birkaç gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan hashrate. BTC hashrate’in 29 Temmuz’da 79 EH / s’nin altında bir oranda olduğu biliniyor. Yüksek hashrate madenciler için iyi. Çünkü bloktan ayrılma ve ödüllere ulaşma şanslarını arttırıyor.

Kaynak: Bitcoinist

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam