Bitcoin İle Çalışan Kümes

, hayatın her alanında kendini göstermeye devam ediyor. Bir grup açık fikirli girişimci tarafından hazırlanan internet sitesi tavukların yemlerinin Lightning Netwoek ile satın alınmasını sağladı. Piyasaya kullanılabilir olarak sunulan yeni teknoloji sayesinde kümes sahipleri, tavuklarını Bitcoin üzerinden besleyebilecek.

Teknolojik imkânların gelişmesi ile ortaya çıkan yeni besleme sisteminde insan gücüne neredeyse hiç ihtiyaç yok. Sistem, online üzerinden yapılan ödemeler ile işliyor. Besleyiciler, Bitcoin ile otomatik olarak işleyen bir fatura oluşturarak işe başlıyor. Sonrasında ise Pollo Feed adı altında tanınan yeni teknoloji, ödeme miktarlarına göre tavuklara yem dağıtılmasını sağlıyor. Üstelik sitenin geliştiricileri, sistemlerinin çalıştığına yönelik videolu kanıtlar da sunabiliyor. Böylece kümes sahiplerinin geçmiş dönemlere nazaran işlerini daha pratik ve kısa süre içerisinde bitirebilmeleri hedefleniyor. Son zamanlarda Lightning Network ile gerçekleştirilen atılımların artması sistemin hangi sektörlerde kullanılmaya başlanacağına yönelik merakların artmasına da neden oluyor. Ancak gelen tepkilere bakılırsa tavuk besiciliğinde Bitcoin kullanımı için kümes sahiplerinin biraz tedbirli davrandığını söylemek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Almanın Tam Zamanı! başlıklı makalemizde bitcoin almalı mı, bitcoin almalımıyım ve bitcoin yatırımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply